Rubriky
PR

Hory v České republice

I naše země disponuje pořádnými kopci, které má v oblibě velké množství turistů. Turisté se do České republiky kvůli horám sjíždějí téměř z celého světa a předností České republiky pro ně není jenom cena, ale také kvalita českých hor. Česká republika má české hory rozmístěné po celé zemi. Ve středočeském kraji to je Český ráj nebo Křivoklátská vrchovina. V královéhradeckém kraji stojí za zmínku Krkonoše.

Celosvětově známé lyžařské středisko Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně se nachází právě v Krkonoších. Harrachov, Jánské Lázně s jedinou kabinkovou lanovkou v České republice nebo Rokytnice nad Jizerou jsou také v Krkonoších. V plzeňském kraji je nepřehlédnutelným pohořím Šumava. Nejvyšším bodem na Šumavě je Plechý 1 378 m.n.m. a nejlepší lyžování je v Železné Rudě. Ski areál dostal pojmenování Špičák. V Železné Rudě je levné ubytování Šumava. V moravskoslezském kraji jsou v horách na prvním místě Beskydy.

Dokonce jsou po Šumavě druhou největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Olomoucký kraj se může chlubit Jeseníky, pod které spadá lyžařské středisko Praděd – Ovčárna. Pokud budete trávit lyžařskou dovolenou na Pradědu, tak se nemusíte příliš obávat o sníh, protože na Pradědu bývá sněhová pokrývka téměř každý rok od listopadu až do dubna dostatečná.

Pokud nepatříte mezi sportovně nadané a je Vám spíše bližší horská turistika, tak Vám sníh spíše může nadělat problémy než lyžařům užitek. Nejoblíbenějším místem pro horskou turistiku je určitě Sněžka v královéhradeckém kraji. Přece jenom, pro horskou turistiku se vyplatí spíše vynechat dovolenou u moře a zavítat do hor v měsíci červnu až srpnu. S největší pravděpodobností Vám nepřepadne sníh a nikde Vás nebude muset hledat horská služba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *