Rubriky
lyžování Česko

Horní Mísečky – Medvědín – lyžařské středisko v Krkonoších

Lyžařské středisko Horní Mísečky – Medvědín leží v nadmořské výšce od 713 m.n.m. do 1240 m.n.m. Nachází se severně od lyžařského střediska Vítkovice a západně od Špindlerova Mlýna.

Kilometrová černá sjezdovka

Celkem je zde 9 sjezdovek dlouhých dohromady 11,7 kilometrů, které tvoří 1 kilometr dlouhá černá sjezdovka, která se řadí mimochodem mezi nejobtížnější a nejkvalitnější černou sjezdovku v Česku; 6,7 kilometrů červených tratí a 4 kilometry modrých tratí. Černá a červené tratě jsou vhodné zejména pro sportovní lyžařskou jízdu. Z vrcholu Medvědína se můžete vydat na túry po hřebenech nebo sjet na běžecké tratě, které se nachází v Horních Mísečkách. Ve středisku Horní Mísečky je možné i večerní lyžování, a to každé úterý a čtvrtek od 17:30 do 20:0hod. Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžované a sněžná děla se používají i na běžecký stadion.

Až 10 500 osob za hodinu

Pro přepravu turistů je zde v provozu 7 vleků a 2 lanovky. Celkem jsou lanovky i vleky schopny přepravit až 10 500 osob za jednu hodinu.

Běžkařům je zde k dispozici 67,5 kilometrů stop rozdělených do 11ti tratí.

Kromě toho, závodní i standardní tratě patří k nejlepším v České republice a jako jediné leží v nadmořské výšce nad 1000 metrů. Z horní lanové stanice na Medvědín se mohou běžkaři napojit na Krkonošskou lyžařskou magistrálu na Zlatém návrší u Vrbatovy boudy.

Snowpark Mísečky

V Horních Mísečkách je také pro snowboarsisty připraven jeden snowpark.

Ve středisku se nachází i lyžařská školka, občerstvení a snowboardová škola. Horní Mísečky Medvědín je středisko vhodné zejména pro rodiny s dětmi, ale i zkušení lyžaři si zde přijdou na své.

Skipas na jeden den vás přijde zhruba na 700 Kč za dospělého.

Do střediska je možné dojet dvěma způsoby, a to buď z Vrchlabí po hlavní silnici do Špindlerova Mlýna nebo z Jilemnice kolem Vítkovic a poté na Horní Mísečky, kde je bezplatné velkokapacitní parkoviště. Spodní stanice ve Špindlerově Mlýně je navíc propojena s ostatními areály i s Vrchlabím skibusy.

Ski mapa Špindlerův Mlýn

Informace o Mísečkách jinde

Předpověď počasí a webkamera Horní Mísečky – na webu zimni-strediska.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *