Rubriky
PR

První lyžování s dětmi – jak na to?

Lyžování je jednou z nejoblíbenějších zimních kratochvílí a tisíce lidí každoročně vyrážejí na sjezdovky do hor v celé České republice a blízkém i vzdálenějším zahraničí (zvláště oblíbené je v tomto ohledu u českých milovníků zimních sportů Rakousko s jeho špičkově vybavenými skiareály a dokonalými podmínkami). Lyžování je běžnou činností i pro mnoho dětí. Přesto si však mnoho rodičů není úplně jistých, jak se svými ratolestmi začít lyžovat a jakým způsobem jim co nejméně násilnou formou vštípit základy tohoto krásného sportu. Jak se tedy připravit na to, až budete chtít při pobytu v hotelu na Lipně postavit na lyže i svého potomka?

Příprava

Tím nejdůležitějším prvkem přípravy dítěte na první lyžování je posoudit, zda už opravdu dorostlo do vhodného věku. Po pravdě nejde ani tak o věk jako takový, mnohem důležitější je fyzická připravenost, především schopnost držet rovnováhu, velmi dobrým indikátorem je schopnost jízdy na kole. Pokud je dítě na lyžování připravené, nezbývá než nákup vybavení. Dětské lyže by měly sahat lehce nad bradu. Velmi důležité je správné seřízení vázání (pozor na to, že některé pojišťovny mohou v tomto ohledu požadovat různá potvrzení). Má-li dítě lyže, boty, seřízené vázání a vhodné oblečení, je čas vyrazit!

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti?

Toto známé heslo již v mnohých situacích potvrdilo svoji správnost. Vězte ale, že při dětské výuce lyžování, stejně jako kteréhokoliv jiného sportu, místo nemá. Nucení dítěte do něčeho, co samo nechce, odpírání odpočinku a tvrdošíjné trvání na dosažení té či oné dovednosti v co nejkratším čase je tou nejjistější cestou k tomu, aby si lyžování znechutilo na dlouhou dobu, v některých případech do konce života. Základní pravidlo zní: na sjezdovce to děti musí především bavit. Ve chvíli, kdy dítě skutečně projeví o lyžování zájem, je pak nejlepší svěřit výuku profesionálům a vybrat některou z lyžařských škol. Při pobytu v hotelu LEYLA*** Frymburk máte na dosah nejen Skipark Lipno ale i některá rakouská střediska. Využijte svůj pobyt i k výuce vašich dětí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *