Rubriky
lyžování Česko

Harrachov – lyžařské středisko v Krkonoších

harrachov

Harrachov se nachází v západní části Krkonoš, na pomezí s Jizerskými horami a v údolí řeky Mumlavy. Horské klimatické podmínky Harrachova jsou způsobené uzavřením jižní strany Čertovou horou a díky poměrně značnou otevřeností ze severního směru, ho předurčují pro středisko zimních sportů a rekreací.

Město se sportovní tradicí

Harrachov je město se sklářskou a sportovní tradicí a hlavně je významným lyžařským střediskem. Milovníky lyžování zde čekají profesionálně upravené sjezdovky či běžecké tratě, které se v případě nedostatku sněhu zasněžují pomocí sněžných děl. Nalezneme zde i kompletní péči, kterou zajišťují servisy lyží jak sjezdových tak běžeckých, lyžařské školy, půjčovny lyží.

Pro běžkaře je okolo Harrachova udržována tzv. lyžařské magistrála o délce třiceti kilometrů. Dominantu města tvoří areál skokanských můstků na Čertově hoře, přímo nad Harrachovem, který je velmi proslulý. Na těchto můstcích, kterých je celkem osm, se trénuje takřka celý rok. Atraktivitou a vrcholem sportovního dění v Harrachově jsou lety na lyžích.

Dále do Harrachova láká turisty ojedinělá dráha směřující do Tanvaldu, která nabízí pěknou vyhlídkovou jízdu přes romantickou krajinu Jizerských hor a Krkonoš s řadou tunelů.

Lyžařské sjezdovky v Harrachově

O tom, že je Harrachov hlavně zimním střediskem sportů a rekreace vypovídají vybudované lyžařské sjezdovky všech stupňů a obtížností na úbočí Čertovy hory a skokanské můstky (včetně mamutího můstku určeného pro lety na lyžích a běžecké závodní tratě).

Mnoho sjezdovek je vybaveno nejmodernějším systémem umělého zasněžování, který umožňuje si kvalitně zalyžovat až 5 měsíců v roce. Na své si tu přijdou jak milovníci běžeckých tratí, tak i snowboardisté. Harrachov je totiž jedním z mála krkonošských středisek, které umožňuje také na všechny sjezdovky přístup právě snowboardistům, ti mohou využívat bez omezení všechny lanové dráhy a vleky.

V Harrachově také působí hned několik lyžařských škol s dlouholetými zkušenostmi s výukou sjezdového i běžeckého lyžování a nově zde učí i certifikovaní učitelé snowboardingu. Pro sportovní nadšence, kteří přijdou bez lyží či snowboardů, jsou tu k dispozici půjčovny lyžařského vybavení. Dohromady nabízí více jak šest tisíc párů lyží. Půjčovny zároveň nabízí možné provedení kompletního servisu týkajícího se lyžařského vybavení.

Ubytování v Harrachově

Naplánovat si dovolenou v Harrachově je lákavé a také velice jednoduché. Co se týče ubytování, město nabízí mnoho hotelů, pensionů, apartmánů či horských chat.

V Harrachově se mimo jiné také pořádají významné soutěže. Každoročně se zde pořádají soutěže ve skocích na lyžích, některé jsou i součástí světového poháru, některé dokonce součástí mistrovství světa.

Hlavní organizace, která zajišťuje provoz a připravenost lyžařských terénů v Harrachově, je Sportovní areál Harrachov a.s.. Společnost v neposlední řadě také zajišťuje informovanost o aktuálních sněhových podmínkách v nejrůznějších informačních médiích (ČT 2 – program Panorama, oficiální internetové stránky města Harrachova, provoz online kamer aj.).

Dostupné služby v Harrachově

Vleky: 1
Lanovky: 2
Parkoviště u areálu: ano
Umělé zasněžování: ano
Půjčovna: ano
Lyžařská škola: ano
Noční lyžování: ano
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: 4

Mapa ski areálu v Harrachově

Harrachov - ski areál

Ceník permanentek – sezóna 2011 / 2012

Harrachov on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v českém lyžařském středisku Harrachov —> počasí Harrachov.

Informace o Harrachově jinde

Předpověď počasí a webkamera Harrachov – na webu zimni-strediska.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *