Rubriky
lyžování Česko

Svatý Petr – lyžařské středisko v Krkonoších

dobrelyzovani_cz_foto_22

Lyžařské středisko Svatý Petr se nachází ve Špindlerově Mlýně a Ski areál Špindlerův Mlýn je jeden z nejvýznamnějších rekreačních středisek v Krkonoších. Leží na soutoku Dolského potoku s řekou Labe. Každý rok je dějištěm spousty významných sportovních akcí.

Poloha areálu

Ski areál Špindlerův mlýn se skládá z několika středisek. Pro všechna střediska v rámci Špindlerova Mlýna platí jednotné jízdné. Tím nejnavštěvovanějším je právě ski areál Svatý Petr spolu se ski areálem Medvědín (vč. Horních Míseček a Labské). V areálu Svatý Petr jsou pěkné a dost široké svahy. Najdeme zde černou sjezdovku, červeno-černou sjezdovku, dvě klasické červené a mírnou modrou, pro ty méně zkušené. V areálu jsou v provozu 3 lanové dráhy a 5 vleků.

Sjezdovky ve Svatém Petru

Velkým pozitivem je, že na naše poměry jsou zde jedny z nejlepších sjezdovek v České republice, a to jednak svoji délkou, ale i profilem. Úprava tratí je zde velice precizní.  Naopak možnou nevýhodou je, že v celém areálu bývá během sezóny nespočet lyžařů. Zároveň je Špindlerův Mlýn, a s ním i samozřejmě tedy areál Svatý Petr, nejdražším českým střediskem.

Ski areál Medvědín je pro ty méně náročné lyžaře. Obdobně jako na Svatém Petru jsou zde tři hlavní sjezdovky: červená a černá pro náročnější a modrá pro ty s menšími zkušenostmi.

Restaurace, bazény a bobová dráha

Pro návštěvníky jakéhokoliv střediska tu jsou k dispozici komplexní služby, např. restaurace, bazény, bowlingové dráhy, bobová a sáňkařská dráha, večerní lyžování na kvalitně osvětlené sjezdové trati Hromovka, zimní pěší turistika, lyžařské a snowboardové školy, půjčovny a opravny lyží aj.

Skipas, skibus a běžecké trasy

Jak už bylo řečeno, skipas platí na celou oblast Špindlerova Mlýna, v ceně je také skibus mezi areály a parkovné.

Pro příznivce běžek se zde nachází závodní běžecké tratě, položené ve výšce 1 000 m n. m. Celkem je okolo Špindlerova Mlýna 100 km běžeckých tratí.

Dále je ve Svatém Petru celkem rozsáhlý a pravděpodobně i nejlepší snowpark v České republice. Hlavní atrakcí je zde strojově upravovaná u-rampa, která je 125 m dlouhá a 15 m široká. Kromě této u-rampy zde najdete i množství skoků a překážek.

Autem se k tomuto cíli dostanete přes Vrchlabí, u kterého můžete navštívit Herlíkovice kde se nechá také lyžovat. Vzdálenost od Prahy je 140 km. Parkoviště naleznete hned pod areálem.

A kam po lyžování? V tomto krásném městě je také mnoho barů, restaurací a nočních klubů. K dalším atrakcím patří například i snowtubing (jízda na sněhu pomocí gumových člunů), ale i aquapark.

Mapa ski areálu ve Svatém Petru

Informace o Špindlerově Mlýnu jinde

Předpověď počasí a webkamera Špindlerův Mlýn – na webu zimni-strediska.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *