Rubriky
lyžování Itálie

Kam si zajet zalyžovat v České republice?

Českou republiku obklopují hory. I tak ale mnoho Čechů dává přednost zahraničním střediskům před těmi českými. Nenechte se ale tímto trendem odradit. České hory mají totiž co nabídnout, a to nejen rodinám s dětmi, ale i mladým lidem, kteří by po lyžování rádi zašli na posezení s přáteli do víru města.

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou není tím nejznámějším českým lyžařským střediskem. I tak v sobě ale skýtá velké kouzlo. Sjezdovky jsou ve většině případů modré, dobře udržované a především široké a dlouhé. Pokud jste začátečníkem, co se lyžování týče, je pro vás toto středisko tou správnou volbou. Instruktoři ve středisku jsou také často levnější než ve střediscích, která jsou více známá.

Špindlerův Mlýn

Lyžování ve Špindlu, který je někdy nazýván českým Aspenem, se může někomu zdát jako přežitek. Jedná se totiž o nejdražší české lyžařské středisko a mnoho lyžařů jej považuje za předražené. Pokud ale cestujete s dětmi, najdete ve Špindlerově Mlýně mnoho vyžití a nikdy se nebudete nudit. V zimě můžete s dětmi vyrazit na sáňkařskou dráhu, po lyžování si zajít do místního aquaparku či zabruslit na místní kluziště. Na kávu a dortík si poté můžete zajít do Bogner Caffe a na pizzu do restaurace Locale Friuli.

Pec pod Sněžkou

Dříve byla Pec pod Sněžkou velmi populární českou lyžařskou destinací. Dnes už mnoho lyžařů preferuje střediska s více možnostmi lyžování a změny trasy. I přesto má Pec pod Sněžkou své kouzlo, a pokud cestujete s dětmi, najdete zde i mnoho možností vyžití jako plavání v Hotelu Horizont či Bowling.

Cestovní pojištění na lyže

Už máte koupený zahraniční zájezd za lyžemi? Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění s připojištěním zimních sportů a příště se nechte inspirovat jedním z našich českých tipů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *