Rubriky

Lyžařské vybavení

Pod pojmem lyžařské vybavení si přestavíme samotné lyže, hole, vázání a boty, ale také výstroj, bez které se neobejdeme, a tou je oblečení, přilba, brýle, chrániče a rukavice.

Sjezdové lyže

U lyží je jedním z důležitých ukazatelů jejich radius, nebo-li poloměr. Určuje oblouk, který bude lyže postavená na hranu opisovat. Dalším ukazatelem je tvrdost lyže, pro děti je vhodnější měkčí lyže, naopak pro těžkého člověka spíše volíme tvrdší lyže. Posledním ukazatelem je délka lyže, která se určuje podle výšky člověka.

klikněte pro zobrazení dalších sjezdových lyží >>

Lyžařské boty

Sjezdové boty jsou tvořeny pevným skeletem a měkkou botou uvnitř. Boty musí být pohodlné a nesmí nikde tlačit. Velikost bot volte o jedno číslo větší, než nosíte u normální obuvi a to z toho důvodu, aby se vám tam vešly teplé lyžařské ponožky. Boty mají různá označení, SOFT bávají boty vhodné pro rekreační lyžaře, kteří chtějí hlavně pohodlí. Tvrdší boty bývají vhodnější pro pokročilejší lyžaře. Nejtvrdší modely mají označení RACE, tvrdší modely mají tu výhodu, že mají lepší přenos tlaku na lyže. Ženy by měly vybírat pouze z dámských modelů, protože mají jinak tvarovanou nohu než muži.

klikněte pro zobrazení dalších sjezdových bot >>

Sjezdové vázání

Sjezdové vázání je velmi důležité, upíná totiž botu k lyži. Je vhodné, aby bylo vázání seřízeno ve specializovaném servisu. Vázání se nastavuje podle hmotnosti lyžaře, jeho výšky a podle úrovně jeho lyžařských dovedností. Většinou má každý výrobce lyží již svoji značku vázání a prodávají se společně v setu.

klikněte pro zobrazení dalších sjezdových vázání >>

Sjezdové hůlky

Vybrat hole je hlavně záležitost výběru výšky hole, ideální délku zjistíte jednoduše, je to výška postavy x 0,7. Hole se vyráběj v nepřeberném množství barev a vždy po pěti centimetrech.

klikněte pro zobrazení dalších lyžařských hůlek >>

Lyžařské brýle

Nejdůležitější je mít na sjezdovce teplé, prodyšné a nepromokavé oblečení. Základem je vrstvené oblečení, ideálně tři vrstvy, které můžeme podle počasí měnit. Dalším důležitým doplňkem jsou brýle, ty musí mít ochranu proti UV záření. Dále pak nezapomeňte na chrániče, helmu a rukavice.

klikněte pro zobrazení dalších lyžařských brýlí >>

Lyžařské helmy

klikněte pro zobrazení dalších lyžařských helem >>

Lyžařské vaky

klikněte pro zobrazení dalších lyžařských vaků >>

Chrániče na lyže

klikněte pro zobrazení dalších chráničů na lyže >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *