Rubriky
lyžování Česko

Železná Ruda – Špičák – lyžařské středisko na Šumavě

dobrelyzovani_cz_foto_02

Železná Ruda se řadí k největším střediskům zimních sportů v České republice. V celé oblasti se nachází 25 km sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti a 29 vlaků s celkovou přepravní kapacitou 15 000 osob za hodinu. Sníh je v této oblasti zpravidla od prosince až do března. Díky umělému zasněžování však není výjimkou možnost lyžování již v polovině listopadu či v druhé polovině dubna.

Nejlepší lyžování na Šumavě

Největším a možná nejlepším lyžařským areálem na české straně Šumavy je areál na Špičáku, u Železné Rudy. Dobře si zalyžovat zde mají příležitost všechny skupiny lyžařů – od začátečníků a rodin s dětmi, až po přeborníky v lyžování a snowboardingu. Lyžaři i snowboardisté mohou jezdit po pěti hlavních sjezdovkách s celkovou délkou 8,4 km. Dále se zde nachází dvě cvičné louky s lyžařským hřištěm pro děti. Přepravu zde zajišťuje jedna čtyřsedačková lanovka a osm vleků s celkovou přepravní kapacitou 5 500 osob za hodinu. Uměle se zde zasněžuje 6,7 km sjezdových tratí a cvičných svahů. Samozřejmostí je také možnost večerního lyžování, lyžuje se každou středu, pátek a sobotu, na osvětlené sjezdovce Lubák, která je osvětlená a také uměle zasněžována. Ve středisku také nechybí snowpark.

Novinkou na šumavském Špičáku je úprava toho nejprudšího úseku sjezdovky Šance. Úsek se upravil na „boulový svah“. Lze tu jezdit na tzv. mogulech. Strmost svahu je až 40 procent.

Slevy na lyžování pro rodiny

Velkým plus jsou nově zavedené výrazné slevy celosezónních jízdenek pro rodiny s třemi nebo čtyřmi dospělými členy. Ti mají levnější lyžování až o 20%. Dále děti do 6 let mají slevu na lyžování 80% a školní kurzy při zakoupení pětidenního skipasu mohou získat slevu až 40%. Největší šumavské středisko Špičák zůstává nadále nejlevnějším z ostatních velkých tuzemských skiareálů. Celodenní permanentka pro dospělou osobu v hlavní sezóně stojí 490 Kč. Na pokladnách je možné platit nejen v hotovosti, ale také prostřednictvím platebních karet.
Jako snad v každém lyžařském středisku ani tady nechybí nejrůznější služby, jako např. lyžařské školy, půjčovny a servisy lyží, snowboardů, hlídání dětí aj.

Středisko se nachází těsně u hranic s Německem. Je vzdáleno 85 km od Plzně. Z Prahy po dálnici činí vzdálenost 170 km. Při přepravě můžete využít místních skibusů, které jezdí z centrálního parkoviště Kaskády až k pokladnám na Špičák. O víkendech a o svátcích skibus jezdí zdarma.

Informace o Železné Rudě jinde

Předpověď počasí a webkamera Špičák – Železná Ruda – na webu zimni-strediska.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *