Rubriky
PR

Poradíme, kam letos vyrazit za nejlepší lyžovačkou

Milujete lyžování a hledáte inspiraci, kde tuto sezónu pořádně projezdit čerstvý prašan? Máme pro vás několik tipů.

Rakousko je za humny a láká na excelentně upravené sjezdovky

Chcete vyrazit za hranice, ale nebaví vás trávit spoustu hodin za volantem? Rakousko je co by kamenem dohodil a patří k nejoblíbenějším destinacím českých lyžařů. Nechte se uchvátit monumentálními horami, věčně krásným počasím a sjezdovkami bez front. Za návštěvu stojí střediska jako je Dachstein, Schladming, Kaprun či Zillertalu.

Nedaleké Slovensko? Ideální volba na víkendové lyžování

Slovensko je skvělá volba, pokud si přejete ušetřit čas na cestě. Jde o ideální destinaci na víkendovou, ale i delší zimní dovolenou. Ochutnejte vyhlášené bryndzové halušky a po celodenním lyžování se odměňte panákem místní borovičky. Za návštěvu stojí střediska jako je Štrbské Pleso, Jasná nebo Tatranská Lomnica. Pokud nemáte rádi davy, a chcete se v klidu pokochat malebnou přírodou, navštivte středisko Kubínska hoľa.

Itálie není jen o památkách a letní dovolené

Itálie není jen o letní rekreaci a objevování památek. Italské Alpy jsou rájem pro každého milovníka lyžování. Jednotlivá střediska nabízí široké zázemí uzpůsobené různorodým zimním sportům. Přírodní sníh vydrží i na jaře a svahy jsou neustále pečlivě udržované. Navíc, kdo by nemiloval italskou kuchyni? Za návštěvu stojí střediska jako je Livigno, Aprica či Val di Fiemme.

Všude dobře, doma nejlíp

Nezapomeňte také na české hory. Poznávání dálek je krásné, ale co se rozhlédnout i kolem sebe? Nejlepší sjezdovky u nás najdete v Krkonoších, Jeseníkách, Beskydech nebo třeba na Šumavě. Nejslavnější Špindl nikdy nezklame, ale počítejte s velkým náporem návštěvníků. Vyzkoušejte také Skiareál Lipno, Ski centrum Říčky nebo lyžařský areál Zadov.

Zimní radovánky bez propoceného oblečení a v teple

Před odjezdem na hory přibalte do zavazadla kvalitní oblečení, ať vaše dovolená neskončí nepříjemným prochladnutím. Základem je vrstvení a funkční materiály, které odvedou vlhkost a zároveň udrží tělesnou teplotu. Na svahu každý z nás ocení kvalitní lyžařskou bundu, při večerní procházce zase přijde vhod o něco lehčí bunda, kabát či vesta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *