Rubriky
lyžování Česko

Rokytnice nad Jizerou – lyžařské středisko v Krkonoších

dobrelyzovani_cz_foto_07

Lyžařské středisko Rokytnice nad Jizerou se nachází v západních Krkonoších, na severu České republiky. Rokytnici nad Jizerou dominují především vrcholky Lysé hory, na kterých se nachází dvě lanové dráhy a Kotle. Krásná příroda, zajímavé turistické trasy a vybavená lyžařská střediska, to je Rokytnice nad Jizerou. Město Rokytnice n/J je lyžařské, rekreační, turistické a sportovní centrum, které je vhodné pro aktivní i pasivní dovolenou či prázdniny.

Sjezdové tratě v Rokytnici

Pro nadšence lyžování zde čekají perfektně upravené sjezdové i běžecké tratě, které jsou v případě potřeby uměle zasněžovány. Díky své rozloze, ukázkovým sjezdovkám a vybavenosti se Lyžařské středisko Rokytnice nad Jizerou může rovnat s nejlepšími lyžařskými středisky v České republice. Toto středisko je oblíbeno především pro velkou rozlehlost a různorodost sjezdových tratí. Sjezdovky dosahují celkové délky přes 14 km a šířky místy až 100 m. V lyžařských střediscích na sjezdaře čeká celkem 27 vleků a 2 čtyř sedačkové lanovky. První, která se nazývá Horní Domky, Vás vypraví z parkoviště až přímo do srdce lyžařského střediska. Druhá, která se jmenuje LD Lysá hora, Vás dopraví přímo na vrchol Lysé hory. Lanová dráha Horní Domky měří 1.213 m a lanová dráha Lysá Hora je dlouhá 2.198 m, čímž je druhou nejdelší v České republice.

Běžecké tratě

Nadšeným běžkařům se doporučuje vyzkoušet běžecké tratě v areálech „U kapličky a „Pod Dvoračkami“. Nádherné tratě ale také poskytuje krkonošská magistrála, na vrcholcích hor. Na ni se lze napojit ze ski areálů Horní domky a Studenov. Společnost Spartak Rokytnice, a.s. upravuje 57 km běžeckých tratí v okolí Rokytnice nad Jizerou.

Snowpark

Pro příznivce snowboardingu se tu nachází snowpark, ve kterém nechybí kvalitní vybavení, jako jsou různé překážky, skoky a je vybaven i malým tyčovým vlekem.

Návštěvníci, kteří nepatří mezi lyžaře, může pobavit třeba snowtubing. Jde o velmi zábavné sjíždění v uměle vybudovaném sněhovém koridoru, prostřednictvím nafukovacích člunů.

Servisy, skibus a program pro děti

Kompletní péči zajišťují Ski servisy a půjčovny lyží. Zájemcům jsou zde k dispozici i profesionální lyžařští instruktoři hned v několika lyžařských školách. Přímo do lyžařského centra zajíždí skibus.

Nově je v tomto lyžařském středisku vybudován Milka dětský park, pro rodiny s dětmi a především pro ty nejmenší. Děti se zde za pomocí zkušených instruktorů mohou naučit první základy lyžování či snowboardingu. Pro děti, které ovšem lyžovat nechtějí, je tu k dispozici dětské centrum. Vyškolení pracovníci se v něm rádi postarají o Vaše ratolesti a pohlídají je. Děti si zde mohou hrát v dětském koutku, nebo se učit základy pohybu na sněhu aj.

Rokytnice v letním období

V ostatních měsících nabízí Rokytnice nad Jizerou další kvalitní vyžití pro turisty. Například je zde spousty turistických cest pro pěší i cykloturistiku. Zájemcům Rokytnice n/J nabízí lehké krátké procházky, ale i náročné horské túry. V okolí se nachází Huťský vodopád, Rezek, Studenov, pramen Labe i kouzelná panorama hřebenů Krkonoš. Turistické linky umožňují během léta výlety do Harrachova, Pece pod Sněžkou a na Sněžku, Špindlerova Mlýna a dalších lákavých cílů. Další zážitky Vám zajistí například jízda na koních, bobová dráha, paragliding, horolezectví, tenisové kurty, sauna aj.

Rokytnice nad Jizerou on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v českém lyžařském středisku Rokytnice nad Jizerou —> počasí Rokytnice nad Jizerou.

Mapa ski areálu v Rokytnici nad Jizerou

Informace o Rokytnici nad Jizerou jinde

Předpověď počasí a webkamera Rokytnice nad Jizerou – na webu zimni-strediska.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *