Rubriky
PR

Zimní sezona a snowboard

Někteří z návštěvníků našeho webu nelyžují, ale horské kopce sjíždějí na snowboardu. Poradíme vám kde a jak takový snowboard před sezónou koupit a také vám dáme tipy na střediska, kde jsou pro snowboardy nejlepší podmínky.

Snowboarding v České republice

V českých lyžařských střediscích můžeme za posledních několik let vídat velké množství snowboardistů, kteří lyžařům předvádí své umění. Nejdříve, ale snowboardisté neměli tak otevřený prostor. Třeba v Rokytnici nad Jizerou, když postavili čtyř sedačkovou lanovou dráhu na Lysou horu, provozovatelé lanovky zakázali snowboardistům přístup. V dnešní době je to už jinak a v České republice snad neexistuje lanovka či vlek, který by zakazoval vstup snowboardistům.

Pokud se chcete na snowboardu pořádně vyřádit tak doporučujeme středisko v Mladých Bukách, ve kterém je i snowpark. Mladé Buky nabízejí i příjemnou cenu za pernamentku, celodenní jízdné vás vyjde na příjemných 410 Kč za dospělou osobu.  Parky určené snowboardistům můžete nalézt i v dalších střediscích, ale počítejte s tím, že si budete muset připlatit.

Jaké jsou podmínky pro snowboarding jinde v Evropě?

Podmínky pro snowboarding jsou ve střediscích jinde v Evropě určitě lepší než v České republice. Rakouské, ale i Italské sjezdovky bývají více upravované, ale také nemusíte čekat dlouhé fronty, na které můžete na českých horách v sezóně narazit. Není se tedy čemu divit, když v Rakousku potkáte velké množství českých turistů jak na snowboardu, tak i na lyžích.

V Rakousku určitě stojí za navštívení středisko Kals – Matrei, ale také třeba i Hochficht, v kterých snowparky rozhodně nechybí. Pokud si chcete na snowboardu pořádně zařádit, určitě doporučujeme návštěvu některého zahraničního střediska se snowparkem. Jestli vám před cestou chybí vybavení, doporučujeme snowboardové sety, které vám ušetří peníze.

Jak a jaký snowboard si pořídit?

Nákup snowboardového vybavení se vám může zkomplikovat, pokud se mezi snowboardy příliš neorientujete. Doporučujeme navštívit nějaký značkový snowboard shop, ve kterém vám s výběrem určitě proškolená obsluha poradí.

Jak jsme psali již výše, tak se rozhodně vyplatí zakoupit nějaký snowboardový komplet, které jsou cenově velice výhodné a v několika jak v ženských, tak i v mužských variantách. Díky kompletům není problém zakoupit snowboard s vázáním a botami v ceně od 2 990 Kč. Pro náročnější jsou samozřejmostí i dražší snowboardové sety také za předsezónní slevy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *