Rubriky
lyžování Rakousko

Hochficht – rakouské lyžařské středisko

lyžování Rakousko - Hochficht

Lyžařské středisko Hochficht leží na rakouské straně Šumavy v nadmořské výšce od 930 m.n.m. do 1338 m.n.m. Svůj název dostalo středisko díky nejvyšší hoře v areálu – Hochficht, česky Smrčina.

Na co se můžete těšit na druhé straně Šumavy?

Celkem je zde 10 sjezdovek, které mají dohromady přibližně 20 kilometrů. Z toho je jedna černá, 4 červené a 5 modrých sjezdovek. Uměle zasněženo zde může být až 43% tratí. Nejoblíbenější jsou sjezdovky na západní straně Hochfichtu – 2 kilometry dlouhá, červená trať Standardstrecke (je to trať FIS, na které se jel Evropský pohár), a 3,4 kilometru modrá trať Zwieserwiese. Na svahu druhého kopce, který nese název Reischlberg (neboli Hraničník), se nachází další jedna modrá a jedna červená trať. Tyto sjezdovky jsou ovšem užší, než ty na západné straně, navíc jsou také orientovány na jih. Na rozdíl od předchozích dvou zde však bývá méně lyžařů. A konečně, na třetím kopci, Zwieselbergu, najdete na jeho východní straně červeno-černou trať Zwieselberg a jednu červeno-modrou s názvem Zwieselberg Family. Na západní straně je pak 1400 metrů dlouhá a dostatečně široká trať Schwarzenbergabfahrt.

Běžkaři mají k dispozici 70 kilometrů běžkařských tratí, které se nachází v běžkařském areálu Schöneben u hraničního přechodu Zvonková.

Snowboardistům udělá jistě radost nový snowpark nacházející se po vrcholem Hochficht, hned vedle červené sjezdovky Standardstrecke.

Celkem 5 kotevních vleků a 3 sedačkové lanové dráhy

Pro přepravu turistů je v provozu 5 kotevních vleků a 3 sedačkové lanovky. Vleky a sedačky jsou schopny dohromady přepravit za jednu hodinu až 11 000 osob.

Po lyžování středisko nabízí návštěvu několika horských restaurací. Můžete také dojet až k nádrži Lipno, na jejíž zamrzlé hladině je možný běh na lyžích nebo bruslení. Sezóna zde trvá od začátku prosince do konce března.

Skipas pro dospělého člověka pořídíte na jeden den za 28 EUR, na šest dní za 126 EUR. Pro dítě pak stojí skipas na jeden 17 EUR a na šest dní 74 EUR.

Z Prahy je toto středisko lyžování v Rakousku vzdáleno 220 kilometrů.

Informace o středisku Hochficht jinde

Hochficht – informace na webu Lipno.cz

hochficht-skimap

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *