Rubriky
PR

Klidná dovolená na horách



Extrémní teploty jsou asi na území naší republiky u konce. Každý z toho radost určitě nemá, ale najde se skupina lidí, kteří to uvítají. Aktuální situace na našem území nahrává turistům, kteří jsou rádi na čerstvém vzduchu a rádi se prochází po horách. Představíme vám oblast, kde budete mít klid a pohodlí. Nebudou vás rušit zhýčkaní němečtí nebo jiní turisté.

Podzimní dovolená na horách

Pokud nemáte rádi sníh, tak si se svou dovolenou na horách pospěšte. Jeseníky vám nabídnou klid, hlavně oblast Malá Morávka – Karlov, která je nejvyhledávanější v Jeseníkách vás uspokojí svým klidem. V této oblasti nedošlo k stavění hotelů a dalších developerských projektů. V Jeseníkách na vás čeká čerstvý vzduch. Ubytovat se můžete v některé z chalup, které vám nabídnou stejný komfort jako předražené hotely v jiných oblastech. Určitě vás zaujme Chalupa u Hálů, které je nejlépe vybavenou chalupou v oblasti. Pokud nebude venku hezké počasí, můžete využít vyhřívaný bazén s mořskou vodou, saunu nebo solárium. Oblast Malá Morávka vám nabízí i levnější ubytování, ale nebudete bydlet v takovém luxusu jako v Chalupě u Hájků. Další Chalupa Pod Alejí disponuje také bazénem, ale pouze venkovním, který za nepříznivého počasí asi nevyužijete.

Dovolená na horách v zimě

Zima a hlavně sníh je největším lákadlem na turisty v zimním období. Pokud jezdíte na hory, tak sami víte, že lyžařské areály jsou přeplněné lidmi, kteří si chtějí zalyžovat nebo zajezdit na snowboardu. Ubytovat se můžete v předražených hotelích nebo penzionech. Nejlepší, ale bude, když řeknete přátelům, s kterými si společně pronajmete třeba Zelený domek, který je vzdálen pouze 200 m od lyžařského vleku. K dispozici budete mít velkou chalupu pro 20 osob s vířivkou za cenu 200 Kč / osoba a noc. Pokud jste pokročilejší lyžaři, můžete se nechat dopravit autobusem do horského lyžařského střediska Praděd – Ovčárna, které nabízí ty nejnáročnější tratě pro náročné lyžaře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *