Kronplatz – italské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Itálie | Čtvrtek 28.Říjen 2010 01:33

Kronplatz - italské lyžařské středisko

Lyžařské středisko Kronplatz leží v nadmořské výšce od 1130 m.n.m. do 2250 m.n.m. Nachází se v severní oblasti Dolomit v Itálii, nedaleko od města Bruneck. Jedná se o jedno z nejznámějších italských středisek, které je mezi lyžaři velmi oblíbené.

Jedno z nejznámějších italských středisek

Celkem je ve středisku 102 kilometrů tratí, které jsou rozděleny na 57 sjezdovek. Sjezdovky jsou pak dále rozděleny na 38 modrých (49 kilometrů), 12 červených (29 kilometrů) a 7 černých (24 kilometrů) tratí. V případě nedostatku sněhu je zajištěna 100% možnost zasněžení všech tratí.

Nejnáročnější tratí je černá sjezdovka Sylvester, která má sklon až 58°. Tato sjezdovka se nachází na severním svahu, na kterém jsou situovány převážně obtížné sjezdovky. Ty lehčí tratě se nachází na východní straně, kde jsou i skvělé podmínky pro carving lyžování.

Běžkaři mají k dispozici neuvěřitelných 200 kilometrů bežeckých tratí.

Na východní straně nad Geiselbergem se nachází snowpark, který je jeden z největších snowparků v Itálii. Je dlouhý přibližně 800 metrů a má převýšení 170 metrů.

K přepravě turistů je zde v provozu 20 kabinkových lanovek, 5 sedačkových vleků a 7 kotevních vleků. Všechny lanovky a vleky jsou schopny za jednu hodinu přepravit až 65 000 osob.

Vinný sklípek, divadlo nebo kino po lyžování v Kronplatz

Po lyžování si můžete zaskočit do jedné z několika restaurací, kaváren nebo diskoték. V Kronplatz najdete i vinný sklep, divadlo, kino a noční klub.

Kromě lyžařských aktivit si můžete také využít dalších sportovních služeb, které středisko nabízí. Můžete vyzkoušet paragliding, let rogalem, zahrát si tenis v tenisové hale, zabruslit si na kluzišti nebo bruslařské dráze. Příznivci sáňkování jistě využijí možnosti zasáňkovat si na sáňkařské dráze v Brunecku, kde je trať dlouhá 3 kilometry.

V okolí střediska Kronplatz najdete také spoustu zimních chodníků určených k pěší turistice.

Sezóna zde trvá od konce listopadu do konce dubna.

Z Prahy je toto lyžařské středisko v Itálii vzdáleno 647 kilometrů, z Brna je vzdáleno 711 kilometrů.

Ski mapa Kronplatz

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Kronplatz