Kals – Matrei – rakouské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Rakousko | Čtvrtek 8.Duben 2010 07:46

lyžování Rakouko - Kals – Matrei

Lyžařské středisko Kals – Matrei leží v nadmořské výšce od 920 m.n.m. do 2621 m.n.m. Nachází se na jižní straně alpského hřebenu Vysokých Taur ve východním Tyrolsku, na dohled nejvyšší hory Rakouska, Grossglockneru (3778 m.n.m.), a kromě něj je ze střediska výhled na dalších 6 vrcholů, které dosahují výšky více jak 3000 m.n.m. KalsMatrei jsou vlastně dvě nedávno (v roce 2008 / 2009) vzájemně propojená lyžařská střediska.

Sjezdové tratě v Matrei

Nachází se zde celkem 110 kilometrů tratí, které jsou rozděleny na 30 kilometrů modrých sjezdovek, 64 kilometrů červených a 16 kilometrů černých sjezdovek. Ve středisku je možné i umělé zasněžování. Milovníci adrenalinu jistě ocení, že je ve středisku možnost i freeride jízdy.

Většinu lehkých tratí najdete pod vrcholem Cimaross, náročnější sjezdovky jsou spíše v Kals. U restaurace Glocknerblick se nachází hned dvě obtížné sjezdovky Brunnerabfahrt a Glocknerblickabfahrt.

Běžci na lyžích mají k dispozici 49 kilometrů skvěle upravovaných běžeckých tratí, většina těchto tratí se nachází převážně v údolí.

Snowboardisté zde mají připraveny dva snowparky a to jak v Kals, tak i v Matrei.

Přeprava až 8 400 osob za hodinu

Pro přepravu turistů je v provozu 7 sedačkových lanovek, 7 vleků a 2 kabinkové lanovky (šestimístná lanovka má i vyhřívaná sedadla). Všechny lanovky a vleky jsou schopny za jednu hodinu přepravit až 8 400 osob.

Pro nejmenší lyžaře je ve středisku dětský areál Kinderpark s pohyblivým kobercem.

Pokud si zakoupíte rozšířený skipas, budete moci lyžovat nejen v Kals – Matrei, ale i v oblasti Osttirol, např. v St. Jakob.

V blízké vesnici Wirgen, která je od střediska vzdálená 6 kilometrů, se nachází osvětlená sáňkařská dráha (poplatek jsou 4 EUR).

Po lyžování se také můžete vydat na túru na sněžnicích či na túru s pochodněmi, nachází se zde i upravené zimné chodníky pro pěší turistiku, můžete také vyzkoušet paragliding či se projet v saních s koňským spřežením. Oddech můžete nalézt v jedné z několika restaurací nebo barů.

Sezóna zde začíná na začátku prosince a končí v polovině dubna.

Středisko Kals – Matrei je od Prahy vzdáleno 560 kilometrů a z Brna 590 kilometrů.

Dostupné služby v Matrei

Vleky: 7
Lanovky: 9
Parkoviště u areálu: ano
Umělé zasněžování: ano
Půjčovna: –
Lyžařská škola: –
Noční lyžování: –
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: –

Kals – Matrei on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v rakouském středisku Kals – Matrei —> počasí Kals – Matrei.

Ski mapa Kals-Matrei