Rubriky
lyžování Česko

Mladé Buky – lyžařské středisko v Krkonoších

lyžování Česko - Mladé Buky

Lyžařské středisko Mladé Buky leží v nadmořské výšce od 550 m.n.m. do 670 m.n.m. ve východní části Krkonoš, pouhých 6 kilometrů od Trutnova. Lyžařské středisko je vhodné zejména pro začínající lyžaře.

Sjezdové tratě

Celkem je ve středisku Mladé Buky 4430 metrů sjezdových tratí, které jsou rozděleny na jednu červenou – Slalomový svah (700 metrů) a na 6 modrých – Buky (600 metrů), Mezírka (830 metrů), Rozárka (400 metrů), Šmejkalka (600 metrů), Pekelský vrch západ (650 metrů) a Pekelský vrch východ (650 metrů). Navíc je zde Kidpark pro dětské lyžaře s pojezdovým chodníkem a dětským lanovým vlekem. Navíc je součástí péče o děti i babysitting.

Pro běžce na lyžích je připravena jedna pravidelně upravovaná běžecká trať na závodním okruhu, který je dlouhý 5 kilometrů.

Snowboardisté mají k dispozici snowpark s délkou sjezdovky 500 metrů a s převýšením 85 metrů s vlastním vlekem.

Pro přepravu turistů je v provozu 8 pomových vleků a jedna sedačková lanovka. Všechny vleky jsou schopny za jednu hodinu přepravit až 7700 osob.

Ski servis společně s lyžařskou a snowboardovou školou

Ve středisku najdete i lyžařskou, snowboardovou školu a ski servis. Samozřejmostí jsou i dvě půjčovny sjezdových a běžeckých lyží, snowboardů a saní.

Hned u svahu se nachází i nově zrekonstruovaný skibar Rotunda Nebíčko.

Parkoviště pro autobusy i automobily je vzdáleno od svahu 400 metrů a je zdarma.

Lyžařské středisko Mladé Buky se otevírá každý den v 9 hodin ráno a lyžování končí v 16 hodin odpoledne. Večerní lyžování začíná v 18 hodin a končí ve 21 hodin večer. Navíc se zde na svahu každou středu od 18 hodin do 21 hodin pořádá tzv. „dámská jízda“.

Kromě lyžování můžete využít i toho, že se v blízkosti střediska nachází 9ti jamkové golfové hřiště a v Jánských lázních najdete rehabilitační bazén s termálními prameny.

Za jednodenní skipas v hlavní sezóně pro dospělého lyžaře zaplatíte 410 Kč a za dítě 330 Kč, ve vedlejší sezóně jednodenní skipas pořídíte pro dospělého za 370 Kč a pro dítě za 300 Kč.

Od Prahy je lyžařské středisko Mladé Buky vzdáleno asi dvě hodiny jízdy.

Dostupné služby v Mladých Bukách

Vleky: 4
Lanovky: 0
Parkoviště u areálu: ano
Umělé zasněžování: ano
Půjčovna: ano
Lyžařská škola: ano
Noční lyžování: ano
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: 7

Ski mapa Mladé Buky

mapa maldé buky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *