Rubriky
lyžování Francie

Francouzské lyžařské středisko Alpe d‘Huez

dobrelyzovani_cz_foto_26

Alpe d’Huez je francouzské lyžařské středisko nacházející se na jižních svazích pohoří Grandes Rousses v nadmořské výšce 1860 m.n.m. Bylo založeno v roce 1936 a již od té doby je díky příjemným klimatickým podmínkám oblíbeným turistickým místem. Středisko se také přezdívá „Ostrov Slunce“, za což vděčí zejména prosluněnému podnebí. V lyžování ve Francii se řadí mezi špičku mezi alpskými středisky.

Okolní lyžařská střediska

Lyžařská oblast je propojena s menšími lyžařskými středisky, např. s Auris-en-Oisans. Z vrcholu Le Pic Blanc (3330 m.n.m.) je překrásný výhled na Národní přírodní park Ecrins a jeho vrcholky hor Aiguilles d’Arves, Meije, Muzelle či Mont Blanc, tedy téměř na pětinu Francie

Sjezdovky

Ve středisku Alpe d’Huez je vyznačeno na 248 kilometrů sjezdovek, ze kterých je 16 kilometrů dlouhá Sarenne nejdelší sjezdovkou v Evropě. Je vedena přímo z ledovce Sarenne přes La Fare a Château Noir a spolu s dalšími třemi sjezdovkami tvoří délku sjezdu v čistém čase asi 1 hodinu až 1 hodinu 40 minut.

Pro začátečníky je zde připraveno několik začátečnických svahů a jednoduchých sjezdovek, které jsou zejména rovné a dostatečně široké. Pro dobré a ještě lepší lyžaře je zde sice jen 14 kilometrů černých sjezdovek, avšak červené sjezdovky by člověk místy od těch černých nepoznal.

Ve středisku se také nachází bobová dráha, která je dlouhá 1350 metrů nebo ledová jeskyně.

Ubytování

Ubytovat se je možné přímo v Alpe d’Huez. V nabídce jsou kvalitní apartmány, které jsou postaveny přímo na svahu, součástí střediska je také komplex rozsáhlých obchodních pasáží s mnoha restauracemi, bary a kluby otevřenými až do brzkých ranních hodin. Pokud si zvolíte ubytování právě zde, není na škodu připlatit si zhruba 12-15 Euro za tzv. VISALP, což je skipas, který vám dovolí využívat všechna sportoviště v Alpe d’Huez v jakoukoliv denní otevírací dobu. Patří sem např. návštěva krytého a venkovního bazénu, noční lyžování, návštěva tenisových kurtů, squashové kurty, lezecká stěna, stolní tenis, fitness centrum, běžecké tratě, tělocvična a kluziště. Zdarma je také vstup do zdejšího muzea a jednou týdně můžete zadarmo návštívit koncert.

Středisko Alpe d’Huez je vzdáleno 1 hodinu jízdy od Grenoblu a 4 hodiny jízdy od Paříže.

Název střediska se pojí nejen s lyžováním ve Francii, ale i s cyklistickým závodem Tour de France – Alpe d’Huez je jedna z nejtěžších tras právě Tour de France.

Alpe d‘Huez on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve francouzském středisku Alpe d‘Huez —> počasí Alpe d‘Huez.

Informace o Alpe d‘Huez jinde

Další informace o Alpe d‘Huez na webu alpedhuez.cz

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Alpe d‘Huez

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *