Rubriky
lyžování Česko

Herlíkovice – lyžařské středisko v Krkonoších

dobrelyzovani_cz_foto_23

Lyžařské středisko Herlíkovice leží v severních Čechách, v Krkonoších, asi 4 kilometry od města Vrchlabí (od Prahy přibližně 160 km severním směrem).

Sjezdové tratě všech obtížností

Ski areál Herlíkovice vlastní dohromady 12 sjezdových tratí různých obtížností, které celkem měří 11,3 km. Pro nadšence běžkového lyžování je zde více než 20 km upravených běžeckých tratí. Ve středisku také nechybí ani snowpark. Herlíkovice se doporučují náročnějším sportovním příznivcům, ale i pro ty méně zdatné a pro děti je zde areál Bubákov, který skýtá snadnější tratě, ovšem stále stejně kvalitní. 93% všech tratí je v případě potřeby zasněžováno.

Vedle lyžařského střediska se nachází vrchol Žalý (1019 m), na jehož vrchol je nově zprovozněna čtyř sedačková lanovka.

Večerní lyžování

Herlíkovice nabízí také nevšední lyžování – večerní lyžování. Právě ve večerních hodinách jsou zde k dispozici 3 km osvětlených sjezdových tratí a hlad či žízeň Vám pomůže zahnat příjemná restaurace.

Lyžařská škola

Pokud s lyžováním teprve začínáte nebo jste ještě vůbec nezačali, pak právě pro Vás tu je lyžařská škola a školka. Obě zařízení, jak škola, tak školka, se nachází ve vlastním areálu, s občerstvením a restaurací přímo na sjezdovce. Cílem lyžařské školy je učit podle nejmodernějších metod a hlavně zábavně. Výuka je možná ve všech světových jazycích. Vyškolení instruktoři klienty připravují na používání vleků a věnují maximální pozornost správné technice lyžování.

Vyučuje se: Sjezdové lyžování, běžecké lyžování, snowboarding a snowbike. Výuka probíhá buď individuálně, nebo ve skupině (max. 12 osob v jedné skupině), dle požadavků klientů.

Úplnou novinkou je výuka výše zmíněného sportu snowbike. Jedná se o jízdu na sněžném kole. Jde o zajímavou zábavu s kapkou adrenalinu. Snowbike má obdobně jako běžné kolo řídítka a sedadlo, jen namísto kol se klouže po dvou krátkých lyžích. Toto kolo je velmi svižné.

Snowpark

V rámci denní či večerní permanentky do areálu Herlíkovice máte vstup do snowparku zcela zdarma. Snowpark je technicky zasněžován každý den, každý den se také upravuje povrch rolbou a každý den se upravuje zkrátka celý snowpark včetně překážek. V horní části snowparku se nachází prosklená restaurace, která nabízí odpočinek pro načerpání nových sil.

Půjčovny

Pokud byste rádi vyrazili na hory, ale nemáte příslušné vybavení, vůbec to není žádný problém. Můžete totiž využít nabídek místních půjčoven a servisů se špičkovým vybavením.  Půjčovny nabízí kompletní vybavení pro sjezdové lyžování (nové modely lyží, vybavení pro dospělé i děti, výběr z více než 200 párů carvingových lyží) i pro snowboarding (nové modely snowboardů od značky Westige, vázání a boty od stejné značky, vybavení pro dospělé i děti a výběr z více než 100 setů). V půjčovnách Vám obsluha poradí s vhodným modelem a před zapůjčením Vám lyže či snowboard seřídí podle výšky, váhy a vašich zkušeností.

Servis

Pokud své lyžařské vybavení vlastníte a potřebujete jej pouze oprášit, můžete zde využít Ski Servis. Ten nabízí broušení, opravy a voskování skluznice, úpravu a broušení hran, strukturování skluznic, standardní i závodní servis, montáž či demontáž vázání (pro sjezdové lyže, běžecké lyže, snowboardy), seřízení vázání a další servisní práce. Servis opět provádí proškolení technici a to na moderních strojích. Lyže by měli projít servisní údržbou před každou zimní sezónou, dále pak po týdnu lyžování a naposled ještě na konci sezóny, před uskladněním.

Skibus

Když se rozhodnete navštívit Ski areál Herlíkovice, máte možnost využít k dopravě Skibus. Jedná se o autobusovou dopravu, která dopravuje cestující na denní lyžování a speciální linky jezdí i přímo do areálu (až pod sjezdovku) a zpět.

Odjezdová místa jsou: Praha – Háje a Černý Most, Nymburk, Poděbrady, Nový Bydžov, Lázně Bělohrad, Nová Paka, Kolín, Jičín, Jaroměř, Chlumec nad Cidlinou, Hradec Králové, Hostinné, Hořice, Dvůr Králové.

Je jich opravdu dostatek, ale pokud přesto chcete cestovat autem, které vám dodá přeci jen o trochu více svobody, máte možnost parkovat přímo 100 metrů od ski areálu. Příjezdové cesty jsou též pravidelně udržovány a parkování je zde v jakoukoliv hodinu zcela zdarma.

Dostupné služby v Herlíkovicích

Vleky: 5
Lanovky: 2
Parkoviště u areálu: ano
Umělé zasněžování: ano
Půjčovna: ano
Lyžařská škola: ano
Noční lyžování: ano
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: 12

Mapa ski areálu v Herlíkovicích

Herlíkovice a Bubákov - mapa ski areálu

Ceník lyžování v Herlíkovicích

Informace o Herlíkovicích jinde

Předpověď počasí a webkamera Herlíkovice – na webu zimni-strediska.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *