Rubriky
lyžování Itálie

Alta Badia – italské středisko u dálnice

lyžování Itálie - Alta Badia

Italské lyžařské středisko Alta Badia leží v samém srdci Dolomit, nedaleko na západ od brennerské dálnice. Jeho poloha nabízí neopakovatelné pohledy na nejslavnější italské horské velikány, jako je Marmolada, Sasso Lungo nebo Civetta. Samotný areál Alta Badia potom sahá do nadmořské výšky přes dva tisíce sedm set metrů a slibuje tak záruku kvalitního sněhu až do pozdních jarních termínů. Středisko je pak umístěno ve třinácti stech metrech, takže se nemusíte příliš bát ani o dolní partie sjezdovek. Navíc to sem nebudete mít daleko – autem z Prahy ujedete jen 670 kilometrů a z Brna o dvacet více a už se můžete kochat krásou zimních italských Alp.

130km sjezdovek

A jaké je to zde s lyžováním? Středisko nabízí pěkných sto třicet kilometrů sjezdovek, z nichž je šest kilometrů černých, dvaapadesát kilometrů červených a dvaasedmdesát kilometrů modrých. Vyveze vás na ně řada moderních přepravních zařízení, konkrétně je to devět kabinových a dvaatřicet sedačkových lanovek a dvanáct osobních vleků. Skvělá propojenost sjezdovek umožňuje rychlé přesuny na sjezdovku, na kterou zrovna máte „chuť“ nebo tak, kde svítí odpolední slunce. Zkušení lyžaři zřejmě neodolají výzvě v podobě černého padáku v La Ville, kde se jezdí slalom Světového poháru. Všichni, kterým samotná Alta Badia nebude stačit, se pak mohou vypravit na okružní jízdu po lyžařském kolotoči Sella Ronda, kam se ze střediska dostanete „po svých“. Kdo by si chtěl zalyžovat i v proslulé Cortině, nebude to mít odsud daleko a skipas Dolomiti Superski mu tento zážitek snadno umožní. Samotná Alta Badia pak přináší i mnoho příležitostí pro snowboardisty (kromě širokých červených sjezdovek i výborně vybavený snowpark) a pro běžkaře (přes pětatřicet kilometrů upravovaných tratí). Samozřejmě je tu i lyžařské vyžití pro děti, a to jak co se týče lyžařských škol, tak i dalších sněhových radovánek.

Adrenalinové zážitky po lyžování

A kam po lyžích? Tak předně (jako v mnoha dalších střediscích podobného formátu) můžete vyzkoušet různé adrenalinové zážitky, jako let na paraglidu, heliskiing z vrcholu Gruppo di Sella, panoramatický oblet zmíněného masivu letadlem, nebo vyzkoušet skialpinismus v ráji tohoto lyžařského sportu. Ve středisku je samozřejmě také možnost jít si zaplavat do krytého bazénu, zabruslit nebo si zahrát tenis ve zdejší sportovní hale. Milovníci nakupování by určitě neměli vynechat návštěvu nedaleké Corvary, plné luxusních obchodů. Kdo rád poznává jiné kultury a tradice, ocení zdejší „směs“ toho nejlepšího z italské a tyrolské kultury, která se projevuje jak ve zvycích a místních specialitách, tak zdejším menšinovém jazyce, dolomitské ladinštině. Každý si zde zkrátka najde tu svoji zábavu.

Mapa ski areálu – Alta Badia

Počasí Alta Badia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *