Rubriky
lyžování Rakousko

Serfaus-Fiss-Ladis – rakouská lyžařská střediska

lyžování Rakousko - Serfaus-Fiss-Ladis

Propojený komplex středisek Serfaus-Fiss-Ladis se nachází v rakouském Tyrolsku, nedaleko od Innsbrucku, hlavního města tohoto regionu. Leží necelých třicet kilometrů od dálnice, takže cesta sem je i v zasněžených zimních měsících pohodlná. Výhodná je i nadmořská poloha střediska, která se pohybuje od dvanácti set do dvou tisíc osmi set metrů nad mořem. Tento fakt skýtá dvě výhody – většina sjezdovek je umístěna nad hranicí lesního porostu, tudíž nebudete ochuzeni o krásné výhledy na hory a budete se lépe orientovat ve sjezdovkách. Druhou výhodou této nadmořské výšky je dobrá kvalita a množství sněhu v okrajových částích lyžařské sezony, tedy začátkem prosince i koncem března.

Ráj červených sjezdovek

Lyžování si zde užijí všichni lyžaři od začátečníků po zkušené sjezdaře a snowboardisty. Na výběr máte celkem sto osmdesát kilometrů sjezdových tratí ve třech střediscích. V areálu si můžete zajezdit na celkem sto osmi kilometrech červených sjezdovek na osmatřiceti kilometrech modrých a stejném počtu černých, což ocení zvláště zkušení jezdci. Lahůdkou je černý sjezd z nejvyššího vrcholu Pezid (2770 metrůnad mořem) a pozadu nezůstávají ani několikakilometrové červené sjezdy nad středisky Fiss a Ladis, kde si užijí jak milovníci carvingu tak snowboardisté. Ti by si neměli nechat ujít ani jízdu ve zdejších snowparcích – Flight & Cross Parku ve středisku Serfaus, kde si lze vybrat hned několik tras podle obtížnosti a oblíbených překážek, a velký snowpark ve Fissu.

Na svah vás vyveze jedenáct kabinových a jedenáct sedačkových lanovek a šestnáct osobních vleků. Milovníci nordického lyžování ocení téměř sto šedesát kilometrů běžeckých tratí. Zkrátka nepřijdou ani nejmenší lyžaři – vyberte si z nabídky lyžařských škol nebo s nimi navštivte Family Park v Serfausu. Občerstvení přímo na svahu si můžete dopřát v jednom z (více či méně stylových) zařízení přímo na svahu s krásným výhledem na hory.

Après-ski: posezení v baru i dávka adrenalinu

Chudá není ani nabídka polyžařského vyžití. Kromě zmíněných podniků přímo na sjezdovkách můžete ochutnat tyrolské speciality v teple některého z restaurantů ve střediscích, nechybí ani bary pro milovníky večerního života. Pokud máte i odpoledne chuť sportovat a bavit se, vyzkoušejte sáňkařskou dráhu ve Fissu nebo snowtubing. Dobrodružnější povahy mohou zkusit tandemový seskok na paraglidu nebo jednu z místích atrakcí, třeba Fisser Flieger, na laně zavěšené rogalo pro čtyři osoby, a vychutnat si pocit při létání. Nebo je libo vyzkoušet si, jaké je to ve stavu beztíže? V Serfausu to nebude problém. Samozřejmostí jsou i zimní túry s průvodcem nebo možnost sjet si „panenskou“ sjezdovku ještě před zahájením provozu vleků. Můžete si samozřejmě i zaplavat – v krytém bazénu v Serfausu.

Lyžařské středisko Serfaus-Fiss-Ladis je vhodné pro všechny, kdo se chtějí kromě lyžování i dobře pobavit. Centrem zábavy je Serfaus a Fiss, městečko Ladis zase ocení ti, kteří hledají více klidu. A svoji sjezdovku si zde najde úplně každý.

Ski mapa – Serfaus-Fiss-Ladis

Serfaus-Fiss-Ladis ski mapa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *