Rubriky
lyžování Francie

Courchevel – lyžařské středisko ve Francii

lyžování Francie - Courchevel

Říká se – pokud na lyže do Francie, tak do Trois Valées. A pokud do Trois Valées, tak do Courchevelu. Jde totiž o bezpochyby nejluxusnější středisko nejen této oblasti, a to jak co se týče služeb a bydlení, tak samozřejmě i lyžařského zážitku. Lze snadno odtušit, že tento fakt se odrazí i v cenách. Ale s tím se už ve středisku takovéhoto formátu musí počítat. Za dobrý sníh ručí zdejší nejvyšší nadmořská výška téměř dva tisíce metrů nad mořem a za dobré lyžování nejen skvělé sjezdovky, ale také jejich špičková propojenost.

Království sjezdovek pro špičkové lyžaře i pro děti

Jenom v Courcevelu na vás čeká sto padesát kilometrů sjezdovek s nástupy prakticky z centra města, nemluvě o možnosti rozšíření vašeho lyžařského záběru na celkem šest set kilometrů díky propojenosti s okolními středisky areálu Tří údolí. A jak je to s „barvami“? V Courchevelu, jako ostatně v celé oblasti, si přijdou na své všichni. Sice je tu „jen“ jedenáct kilometrů černých, to ale bohatě vynahradí o čtyřicet kilometrů více červených, které skýtají opravdové lahůdky pro náročnější lyžaře – za všechny třeba zdejší nejdelší, sedmikilometrovou sjezdovku La Saulire, kde rozbolí nohy i největší sportovce. Pro méně zkušené lyžaře a na odpolední líné obloučky je tady spoustu modrých (pětapadesát kilometrů) a dokonce i zelených (jednatřicet kilometrů), což jsou ideální cvičné svahy pro děti, které můžete také svěřit do péče instruktorů v „dětské vesničce“. Na vrcholky vás vyveze deset kabin, devatenáct sedaček a jednatřicet vleků. Prknaři si zase přijdou na své ve skvěle vybaveném funparku s halfpipe, v „dunové“ oblasti Verdons a na supercrossové dráze Biollay. Středisko je navíc rozděleno na čtyři výškové úrovně, navzájem propojené jak lanovkami tak skibusy. V případě nepřízně počasí se tak nebudete nuceni vypravovat do nějakých závratných výšek a naopak, na jaře dáte přednost lepšímu sněhu o něco výše, aniž by hrozilo, že si lyžování neužijete.

Ani po lyžích se nudit nebudete

A co nabízí Courchevel, pokud právě nechcete lyžovat, případně máte chuť být aktivní i po lyžování. Známý výraz après-ski, zahrnující všemožné polyžařské aktivity, pochází z francouzštiny. V Courchevelu (a ve Třech údolích vůbec) pochopíte proč. Od šestašedesáti kilometrů běžeckých tratí, po vyjížďky na sněžných skútrech, sáňkařskou dráhu, procházky na sněžnicích, jízdy se psím spřežením nebo vyhlídkové lety letadlem, horkovzdušným balónem či helikoptérou z místního letiště (ano, nejen francouzská smetánka sem létá osobními letadly). Pokud chcete opravdu relaxovat, bazén a sauny ve městě nechybí. V místním sportovním centru naleznete i squashový kurt, lezeckou stěnu, bowling, pro milovníky večerní zábavy samozřejmě kina, spousta barů, kterých je tolik, že je ani za svůj pobyt nestihnete všechny navštívit, piano bary, diskotéky a noční kluby. Nudit se tady opravdu nebudete. Jedinou nevýhodou pro některé může tedy být zmiňovaná cena (i když i zde se dá najít výhodné ubytování) a masovost, která je se středisky takovéto velikosti a oblíbenosti spojena.

Mapa ski areálu Courchevel

Courchevel ski mapa

Počasí a stav sněhu – Courchevel

Informace o Courchevel jinde

Courchevel – na webu courchevel.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *