Rubriky
lyžování Itálie

Comprensorio Ski Civetta – italské lyžařské středisko

lyžování Itálie - Comprensorio Ski Civetta

Lyžařské středisko Comprensorio Ski Civetta, zkráceně jednoduše Civetta, leží v nadmořské výšce od 980 m.n.m. do 2100 m.n.m. v Dolomitech v Itálii, v lyžařském komplexu Dolomity Superski. Sama Civetta se nachází mezi skalními masívy Civetty (3218 m.n.m.) a Monte Pelma (3168 m.n.m.) v jižních Dolomitech a v blízkosti střediska Sella Ronda.

Jezero Alleghe

Zajímavostí a zároveň i lákadlem je nedávno vzniklé jezero Alleghe, které se v roce 1771 vytvořilo skalním sesuvem, jenž tak zahradil říčku Cordevole a dalo tak vzniknout jezeru.

Celkem se ve středisku nachází 46 sjezdovek dohromady měřících 80 kilometrů. Rozděleny jsou na 21 modrých (30 kilometrů), 22 červených (44 kilometrů) a 3 černé sjezdovky (6 kilometrů). Uměle zasněženo může být až 95% všech sjezdovek.

Převážně středně těžké sjezdovky se nachází mezi městy Alleghe, Selva di Cadore, Palavafera a Valzoldana. Od jezera Alleghe se lze dostat lanovkou až na centrální vrchol Col dei Baldi (1920 m.n.m.), v jehož okolí převažují právě červené a modré sjezdovky a poněkud náročnější sjezd zpět k jezeru. Sjezdovky pro více zkušené se nachází spíše v okolí Crep di Pecol (1765 m.n.m.).

Noční lyžování

Ve středisku je možné i noční lyžování, a to rovnou na dvou paralelních sjezdovkách v Zoldo. Běžkaři mohou využít 20ti kilometrů udržovaných běžkařských tras. Pro snowboardisty se zde nalézají 2 snowparky, jeden snowpark je v Col dei Baldi.

Pro přepravu turistů je zde v provozu 11 kotevních vleků, 2 kabinkové lanovky a 12 sedačkových vleků. Všechny vleky a lanovky jsou schopny dohromady přepravit až 35 000 osob za hodinu. S aktivitou po lyžování to ve středisku není nijak valné, proto turisté jezdí za zábavou spíše do okolních středisek.

Skipas pro středisko Comprensorio Ski Civetta pořídíte pro dospělého na jeden den za 37 EUR, na šest dní pro dospělého za cca 190 EUR. Sezóna zde začíná na začátku prosince a končí na začátku dubna. Vzdálenost z Prahy do Comprensorio Ski Civetta je 730 kilometrů.

Comprensorio Ski Civetta on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v italském středisku Comprensorio Ski Civetta —> počasí Comprensorio Ski Civetta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *