Rubriky
lyžování Itálie

Marmolada – italské lyžařské středisko

lyžování Itálie - Marmolada

Lyžařské středisko Marmolada patří k absolutní špičce nejen v Itálii, ale i v celé Evropě. Spojuje v sobě mnoho výhod, které si u lyžařského střediska můžete představit – může se pochlubit dlouhodobou lyžařskou tradicí, oplývá desítkami kilometrů sjezdovek všech obtížností a v neposlední řadě – jde o stylovou záležitost.

V Marmolada si zalyžujete za více peněz

Všechny tyto výhody jsou samozřejmě částečně vykoupeny cenovými relacemi, ve kterých se Marmolada pohybuje, ale na druhou stranu to stojí za to. O něco těžší může být doprava, a to kvůli poloze v centru Dolomit, což znamená cestu přes horské pasy.

Hlavní lyžařskou výhodou je bezpochyby propojenost s lyžařským kolosem Sella Ronda, obrovským komplexem skiareálů kolem horského masivu Gruppo di Sella. Pokud si tedy zakoupíte skipas Dolomiti Superski, otevře se vám široká nabídka téměř dvou set kilometrů sjezdovek všech obtížností. Ale zpět k samotnému středisku Marmolada. I když se nevydáte napospas zmíněnému komplexu sjezdovek, bude vám zdejší nabídka jistě stačit. Čeká tu na vás přes šedesát kilometrů sjezdovek – deset kilometrů černých, skoro třicet červených a pětadvacet kilometrů modrých. Nahoru vás vyveze sedm kabinových lanovek, šestnáct moderních sedaček a čtyři osobní vleky s celkovou přepravní kapacitou přes čtyřicet tisíc osob na hodinu. Toto číslo zaručuje nulové fronty a díky rozloze sjezdovek také často pocit, že lyžujete „sami“.

Horské městečko Arabba

Lyžařský areál Marmolada má své centrum v proslulém horském městečku Arabba, kde můžete lyžovat na svazích hory Porta Vescovo (2478 m.n.m), kde se také nacházejí ty nejlepší černé sjezdovky. Pokud přejedete horu na druhou stranu, dostanete se už na sjezdovky na horském masivu Marmolada (3342 m.n.m.) nad jezerem Fedaia. Tady vás čekají rozlehlé červené sjezdovky s jistotou sněhu i v létě. Dále můžete využít sjezdovek na horských pasech Campolongo a Pordoi, nepřeberného množství volných terénů nebo sedmi kilometrů běžeckých tratí. Na své si ovšem nepřijdou snowboardisté, pokud si nevystačí „jen“ se zdejšími sjezdovkami – nejbližší snowpark je až v komplexu Sella Ronda.

Lyžařský areál Marmolada a středisko Arabba je ideální pro milovníky lyžování, kteří vyhledávají spíše horskou „klasiku“ než známá střediska masového lyžování, ale zároveň nechtějí být ochuzeni o špičkovou lyžařskou nabídku. Arabba je krásné romantické město s množstvím stylových podniků, kde můžete trávit večery po lyžování. Mnoho zdejších hotelů nabízí i možnost wellness nebo dalšího sportovního vyžití a v neposlední řadě je tu i dostatek typických obchodů. A to vše přímo v srdci Dolomit.

Dostupné služby v Marmolada

Vleky: 4
Lanovky: 26
Parkoviště u areálu:
Umělé zasněžování:
Půjčovna:
Lyžařská škola:
Noční lyžování:
Občerstvení:
Počet sjezdovek:

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Marmolada

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *