Rubriky
lyžování Rakousko

Zell am See – Schmittenhöhe – rakouské lyžařské středisko

lyžování Rakousko - Zell am See – Schmittenhöhe

Necelých pět set kilometrů od Prahy ležící proslulé rakouské středisko Zell am See v masivu Hohe Tauern (Vysoké Taury), je součástí velkého lyžařského komplexu Europa-Sportregion, který je jedním z nejkvalitnějších v zemi a právem se řadí mezi evropskou extratřídu. Je to hlavně kvůli propracované organizaci jak sportovních, tak rekreačních aktivit.

I celoroční lyžování

Do tohoto komplexu patří i známý lyžařský cíl Kaprun a ledovcový areál Kitzsteinhorn, kde je možno lyžovat celoročně. Samotné Zell am See skýtá mnoho možností nejen pro lyžaře, ale i jinak zaměřené sportovce – díky poloze přímo na břehu Zellského jezera nabízí sportovní vyžití i v podobě bruslení s výhledem na horské velikány v okolí.

Nejvyšším vrcholem střediska je dvoutisícovka Schmittenhöhe, na jejíchž úbočích se nachází široká a naprosto vyvážená nabídka sjezdových tratí pro lyžaře všech kategorií zdatnosti – od každého ze tří obtížnostních typů sjezdovek je zde kolem pětadvaceti kilometrů. Těšit se můžete i na moderní a pohodlné přepravní zařízení v podobě sedmi kabinových lanovek, jedenácti sedačkových a deseti osobních vleků.

Sjezdové tratě

Široké modré sjezdovky na rozlehlém vrcholu hory, na carving ideální sjezdovky červené a mnoho černých: užijí si zde tedy jak začátečníci, tak milovníci strmých svahů, kterých tu je (oproti mnoha jiným střediskům) skutečně požehnaně – včetně oblíbené lahůdky, černého „padáku“ do údolí Schmittental, kde vás po dojezdu čeká hned několik horských restaurací. Zell am See nabízí i vyžití pro snowboardisty a freeridery v podobě snowparku na Schmittenhöhe a funparku na Kitzsteinhornu (tam budete ale potřebovat skipas pro Kaprun nebo celé integrované středisko).

Na vrcholu Schmittenhöhe je horský hotel

Co se týče odpočinku v podobě lyžařských restaurací a horských chat, také nebudete zklamáni – po celém kopci je jich rozeseto kolem dvaceti (včetně horského hotelu přímo na vrcholu Schmittenhöhe) a nabízejí vše možné od různých druhů nápojů a rychlých jídel až po vyhlášené místní speciality. Bohatou „aprés ski“ nabídku čekejte i ve večerním městě. Mnoho barů, restaurací s dobrým jídlem, ale i útulné komornější podniky a romantické procházky po břehu zamrzlého jezera, či relaxace v bazénu nebo wellness centru – to vše jsou důvody, proč je Zell am See také vyhledávaným místem dovolené mnoha prominentů.

Dostupné služby v Zell am See

Vleky: 27
Lanovky: 56
Parkoviště u areálu: ano
Umělé zasněžování: ano
Půjčovna: –
Lyžařská škola: –
Noční lyžování: –
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: –

Ski mapa střediska Zell am See

zellAmSee-skimap

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Zell am See

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *