Rubriky
lyžování Rakousko

Hinterstoder – rakouské lyžařské středisko

lyžování Rakousko - Hinterstoder

Hinterstoder je jediné středisko v Horním Rakousku, kde se konají mistrovské lyžařské závody. Nejen díky tomu je toto středisko také velmi vyhledávané turisty, a to jak lyžaři v zimě, tak milovníky pěší turistiky v létě. Zimní sporty ale mají přednost. Hinterstoder je nevelké město s tisíci obyvateli, obklopené pohořím Tote Gebirge leží ve výšce šest set metrů nad mořem, lanovky ale stoupají až do dvou tisíc metrů.

Dávejte si pozor, nemusí tu být vždycky sníh!

Kvůli celkově nižší nadmořské výšce hrozí nedostatek nebo špatná kvalita sněhu v okrajových termínech (tedy počátkem prosince a pak od druhé poloviny března až do konce sezony). Jinak je zde ale díky specifickému klimatu o dostatek sněhu postaráno a středisko je rovněž vybaveno moderním a kvalitním systémem technického zasněžování.

Co se týče sjezdovek, rozkládají se v podstatě na stěnách jediné hory Hutterer Höss. Stejnojmenná lyžařská oblast nabízí čtyřicet kilometrů sjezdových tratí různých stupňů obtížnosti – deset kilometrů černých, patnáct kilometrů červených a sedm kilometrů modrých. Lahůdkou pro všechny milovníky sjezdového lyžování je zdejší tři a půl kilometru dlouhá mistrovská sjezdovka se spádem místy až šedesát procent a šířkou až osmdesát metrů. Zde se v polovině prosince jezdívá světový pohár. Kabinová lanovka je zde jen jedna, ostatní jsou moderní vleky a sedačkové lanovky.

Z vesnice vás vyveze lanovka přímo do areálu

Z vesnice se vyvezete moderní sedačkovou lanovkou do samého srdce lyžařského areálu, kde se před vámi otevře velká nezalesněná plocha sjezdovek, ale i množství restaurací, kam si můžete jít odpočinout a pochutnat si na nějaké té místní specialitě. Nejen cestou zpět si můžete vychutnat nekonečně dlouhou červenou sjezdovku, která končí v podstatě přímo ve vesnici.

Jako každé lyžařské středisko, i Hinterstoder nabízí mnoho polyžařské zábavy. Nečekejte ale žádné masové akce na diskotékách, ale spíše komornější posezení nad sklenkou dobrého pití a rodinnou atmosféru, případně i o něco veselejší zábavu v jednom ze zdejších barů. Při nepříznivém počasí nebo odpoledne můžete navštívit Alpineum, muzeum horského světa. Dozvíte se zde mnoho zajímavostí z historie lyžařského sportu od jeho počátků až po dnešek. Takže si v tomto příjemném středisku nejen výborně zalyžujete, ale navíc se i poučíte o historii svého oblíbeného sportu.

Dostupné služby v lyžařském středisku Hinterstoder

Vleky: 8
Lanovky: 3
Parkoviště u areálu: ne
Umělé zasněžování: –
Půjčovna: –
Lyžařská škola: –
Noční lyžování: –
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek:

Ski mapa střediska Hinterstoder

hinterstoder-skimap

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *