Kaprun – rakouské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Rakousko | Čtvrtek 26.Listopad 2009 11:17

Kaprun - rakouské lyžařské středisko

Kaprun je nejoblíbenějším střediskem lyžování v Rakousku. Leží na úpatí ledovce Kitzsteinhorn. Kaprun spolu s městečkem Zell am See jsou hlavními středisky v celé oblasti, navíc jsou ještě propojeny s menšími středisky Kitzsteinhorn, Maiskogel a Smittenhöhe. Celý areál leží v nadmořské výšce od 1900 m.n.m. do 3029 m.n.m. Díky tomu je téměř stoprocentní jistotou, že i v létě zde bude přírodní sníh.

Velké množství sjezdových tratí

Najdeme zde spoustu sjezdových tratí, jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé, v celkové délce 132 kilometrů. Nachází se tu i běžecké tratě, které mají dohromady téměř 200 kilometrů. Pro snowboardisty jsou připraveny 3 snowparky. Středisko je velmi oblíbené také díky velkému počtu černých sjezdovek, v jejichž čele se nachází Trassabfahrt, která je dlouhá 4 kilometry a má převýšení 900 metrů. Pro milovníky večerního lyžování je zde udržováno několik sjezdovek.

Středisko Kaprun je schopné pojmout až 78 000 osob, které na sjezdovky přepravuje 28 kabinkových a sedačkových lanovek a 29 vleků.

V blízkosti městečka (někde se spíše označuje i jako obec) se nachází krytý bazén, sauna, solárium, vířivka atd. Přímo v centru pak najdeme spoustu kaváren, restaurací a barů, ve kterých se turisté baví až do pozdních večerních hodin.

Nevýhodou jsou bohužel vysoké ceny skipasů, které vám sice umožňují cestovat skibusy mezi městečky či volný vstup do krytých bazénů, squashových a tenisových hal atd., i tak však kvůli pořízení skipasu budete muset sáhnout poněkud hlouběji do kapsy. Snad vás aspoň potěší, že k pořízení skipasu se nepožaduje foto.

Další nevýhodou jsou také vysoké ceny některých ubytovacích zařízení. To levnější ubytování se nachází ve větší dálce od sjezdovek. Též chybí nabídka nočního lyžování.

Ráno si zalyžujte a odpoledne se běžte vykoupat

Středisko Kaprun je také nechvalně známé tragickou havárií lanovky v podzemním tunelu. Kromě lyžování se dá v Kaprunu také procházet v zimní přírodě, jezdit na koních ve sněhu, sáňkovat, můžete zkusit i paragliding či bruslit, hrát hokej nebo běžkovat na zamrzlém jezeře v Zell amSee. Od Prahy je Kaprun vzdálen 460 kilometrů a od Brna 520 kilometrů. Na závěr ještě jedna zajímavost: Středisko Kaprun je jediná destinace v Evropě, kde ráno můžete lyžovat (na ledovci Kitzsteinhorn) a odpoledne se můžete koupat v jezeře Zell am See.

Kaprun on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v rakouském středisku Kaprun —> počasí Kaprun – Maiskogel a počasí Kaprun – Kitzsteinhorn.

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Kaprun