Rubriky
lyžování Rakousko

Rauris – klidné rakouské středisko v srdci národního parku

Rakouské údolí Raurisertal leží v Salcbursku, na území národního parku Vysoké Taury. Bývalé zlatokopecké městečko Rauris s mnohaletou tradicí nabízí bydlení a služby za příznivé ceny a zároveň vám může zaručit absenci masové turistiky, se kterou se setkáte tak často na jiných, „profláklejších“ místech Rakouska. Ve zdejším klidném prostředí si užijí především rodiny s dětmi, milovníci té pravé vysokohorské atmosféry, ale také dobrodružné povahy. Navíc se středisko nachází prakticky co by kamenem dohodil od tauerské dálnice, takže se nemusíte obávat potíží na cestě.

Dovolená pro rodiny, snowboardisty a milovníky hor

Středisko se rozkládá v nadmořských výškách od devíti set padesáti až po dva tisíce metrů nad mořem. Ve vyšších polohách (oproti dolním partiím areálu) tedy ani na jaře nehrozí zhoršená kvalita sněhu. Oblast je navíc známá každoroční bohatou sněhovou nadílkou. Tři čtvrtiny sjezdových tratí jsou navíc uměle zasněžovány. Celkem jich zde je třicet dva kilometrů. Plná polovina z toho jsou modré (patnáct kilometrů), dvanáct kilometrů je červených a zbytek černé (pět kilometrů). Nahoru vás vyvezou tři kabinové lanovky, jedna sedačka a jedenáct osobních vleků. Areál je rozdělen na dva menší – Hochalm a Kreuzboden, které jsou navzájem propojeny poklidnými modrými sjezdovkami. Na Hochalmu najdete zase dvě dlouhé černé sjezdovky, které se budou líbit i opravdu zkušeným lyžařům. Rodiny s dětmi zase ocení spíše horní partii areálu a dva cvičné svahy na úpatí. Prknaři si přijdou na své ve dvou zdejších snowparcích (jeden z nich je nedávno nově vybudovaný) a nezapomnělo se ani na běžkaře, kteří si mohu projet zdejších pětačtyřicet kilometrů běžeckých tratí. Rauris, to je prostě pohodové lyžování v krásném prostředí národního parku, s výhledy na rakouské Alpy a nejvyšší horu Grossglockner.

Bohaté sportovní vyžití

Toto příjemné horské středisko vám ale zaručí i jinou zábavu než „jen“ lyžování. Vyzkoušet můžete spoustu dalších zimních i letních sportů a zážitků. Za všechny třeba paragliding, lezení po ledových stěnách nebo alespoň freeride, pokud jste dobrodružněji založeni. Ostatní se mohou svézt na saních s koňmi, vyrazit na túru na sněžnicích nebo se svézt na zdejší dlouhé sáňkařské dráze. K dispozici je i možnost zahrát si squash či tenis ve zdejší hale, zajít si na bowling nebo si zabruslit. Milovníci wellness si sice v Raurisu moc neužijí, ale zase mohou navštívit lázně v nedalekém Bad Gasteinu. Pokud chcete prostě jen tak odpočívat a užívat si dovolené, nelze než doporučit jednu z místních stylových horských chat (často s živou hudbou), ochutnat šnaps ze zdejší palírny nebo pivo z městského pivovaru. Nebo prostě jen obdivovat přírodní krásy a dýchat zdejší vyhlášený čistý vzduch.

Ski mapa střediska Rauris

Aktuální počasí a stav sněhu Rauris

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *