Rubriky
lyžování Rakousko

Gastein – rakouské lyžařské středisko

Gastein - rakouské lyžařské středisko

Lyžařské středisko Gastein leží v nadmořské výšce od 845 m.n.m. do 2686 m.n.m. Nachází se v blízkosti na svazích, dá se říct přímo v klínu Vysokých Taur, které leží v blízkosti známého města Salcburk v Rakousku. Samotný Gastein je od Salcburku vzdálen přibližně 100 kilometrů. Celá tato rakouská lyžařská oblast se skládá z pěti areálů – Grossarl, Dorfgastein, Bad Hofgestein, Bad Gastein a Sportgastein.

Černé, červené, ale i modré sjezdovky

V celé oblasti je celkem 201 kilometrů tratí, které jsou rozděleny na 13 černých, 104 červených a 53 modrých sjezdovek. Velmi oblíbený je zde sjezd dlouhý 9 kilometrů s převýšením 1150 metrů z Hohe Scharte dolů do Bad Hofgestein. V Gastein je možné i noční lyžování. Uměle zasněženo pak může být necelých 100 kilometrů tratí.

Běžkaři mají k dispozici 90 kilometrů udržovaných běžkařských tratí.

Snowboardisté jistě rádi uvítají možnost freeride jízdy, kterou mohou vyzkoušet samozřejmě i lyžaři. Dále tu jsou i dva snowparky, a to v Dorfgastein a Grossarlu.

Pro přepravu turistů je v provozu pozemní a vysutá lanovka, 9 kabinkových lanovek, 18 sedačkových lanovek a 14 kotvových vleků. Lanovky a vleky jsou schopny za hodinu přepravit více než 70 000 osob.

Ve středisku najdeme i ski parky speciálně pro děti, nebo i sáňkařské dráhy dlouhé dohromady 3,5 kilometru.

Po lyžování navštivte termální koupaliště

Po lyžování můžete zajít i do termálních koupališť; jedno je v Bad Hofgestein a druhé je v Bad Gastein. Samozřejmostí ve středisku jsou i restaurace, bary, vinárny, kasino nebo lázně – specialitou střediska je přítomnost termálních pramenů, pomocí kterých se léčí revmatismus, alergie nebo i některá sportovní zranění. Po náročném dni plném lyžování jistě nepohrdnete relaxací právě v jednom ze sedmnácti těchto pramenů.

Můžete se také vydat na procházku po zimních turistických cestách, nebo vyzkoušet jízdu v saních s koním spřežením či výlet na sněžnicích.

Menší nevýhodou může vzájemná nepropojenost všech středisek z hlediska lyžařských tratí. Další nevýhodou mohou být i vyšší ceny ubytování a služeb, ale v případě luxusně zařízených areálů nelze ani nic jiného očekávat.

Sezóna zde začíná na začátku prosince a končí až téměř na konci dubna.

Z Prahy je toto středisko lyžování v Rakousku vzdáleno 540 kilometrů a z Brna je vzdáleno 480 kilometrů.

Ski mapa střediska Gastein

gastein-skimap

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *