Rubriky
lyžování Itálie

Obereggen – nejoblíbenější italský skiareál

lyžování Itálie - Obereggen

V západní části italských Dolomit leží pro našince snad nejznámější lyžařské středisko Val di Fiemme, jehož součástí je i oblíbený areál na městečkem Obereggen. Společně tvoří velkou lyžařskou oblast, na kterou snad žádný lyžař nedá dopustit, a to především pro skvělé sněhové podmínky (Obereggen leží ve výšce patnáct set metrů nad mořem) a nadstandardní služby (moderní přepravní zařízení, lyžařské školy i ubytování) za poměrně přijatelné ceny. Našinec ale musí počítat s tím, že se na sjezdovce bude cítit tak trochu jako ve Špindlu, alespoň co se týče společného jazyka s většinou lyžařů kolem.

Spousta černých sjezdovek i česká lyžařská škola

Můžete si zde vybrat z mnoha desítek sjezdovek rozdělených do několika areálů. Přímo nad městem Obereggen se nachází areál Latemar, sahající až do nadmořské výšky téměř dvou a půl kilometru, s vynikajícím výběrem převážně červených a modrých sjezdovek a dvou dlouhých černých „padáků“ z vrcholu Pala di Santa Zanggen. Skibusem si můžete zajet do protějšího střediska Alpe Cermis, kde si také užijí lyžaři všech úrovní zdatnosti. Milovníci prudkých svahů ocení zdejší „nekonečnou“ černou sjezdovku a carvingové červené s krásnými výhledy. Stejný poměr sjezdovek vás čeká i v dalším sousedním areálu Alpe Lusia a o trochu vzdálenějším Paso Rolle. (Areál spadá jak pod Val di Fiemme, tak přes kopec ležící San Martino di Castrozza, a slibuje dostatek kvalitního sněhu i na jaře.) Co se týče přesných čísel, v areálu Latemar si zalyžujete na dvaatřiceti kilometrech červených, devíti kilometrech modrých a pěkných sedmi kilometrech černých, na které vás vyvezou dvě kabinové lanovky, čtrnáct sedaček, dva vleky a tři „jezdící koberce“. Pro prknaře je zde dobře vybavený snowpark. Pokud využijete všech možností areálu Val di Fiemme, rozšíříte si nabídku na celkem sto patnáct kilometrů (sedmnáct kilometrů černých, šestapadesát červených a dvaačtyřicet modrých). Středisko je vyhledáváno i vyznavači bílé stopy, kteří si zde mohou zaběhat na sto padesáti kilometrech běžeckých tratí, kde se běželo mistrovství světa v roce 2003. Zvláště rodiče dětí ocení nabídku české lyžařské školy, která zde má své zastoupení.

Další aktivity: skialpinismus, golf i příjemné posezení

Samozřejmě ani po lyžích se zde nudit nebudete. Kromě vycházek a větších výletů po horách s krásnými výhledy se můžete věnovat i mnoha jiným a náročnějším sportům, ať už z nabídky střediska či na vlastní pěst. Přímo ve skiareálu Ski Center Latemar je nová veliká bobová dráha, ve městě si pak můžete zabruslit na veřejném kluzišti. V nedalekém Predazzu je krytý bazén a tenisová hala. Samozřejmostí je pak noční lyžování, sáňkařská dráha, bowling a pro všechny golfové nadšence i indoor golf. Vyzkoušet můžete i tandemový seskok na paraglidu a různé výlety s průvodcem i bez, třeba na sněžnicích nebo skialpových lyžích. Obereggen vás samozřejmě nezklame ani počtem a výběrem barů a restaurací, a to jak ve městě tak přímo na svahu.

Ski mapa Obereggen

obereggen-ski-mapa

Aktuální počasí a stav sněhu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *