Rubriky
lyžování Francie

Orcières 1850 – rodinné francouzské Alpy

lyžování Francie - Orcières 1850

Francouzské lyžařské středisko Orcières se nachází v regionu Hautes Alpes. Leží o něco jižněji než (možná známější a navštěvovanější) Savojské Alpy, blíže k italským hranicím. Severně od této oblasti leží, Grenoble, dějiště zimní olympiády v roce 1968, která přinesla jeden z největších úspěchů českých reprezentantů. Zpět ale ke středisku. Pro našince je (jako většina francouzských středisek) poněkud daleko – z Prahy přes dvanáct set kilometrů a z Brna ještě o sto padesát více. Přináší nicméně vynikající lyžařské podmínky, a to především pro rodiny.

Školy pro děti i pořádné sjezdovky pro rodiče

Středisko nabízí sto kilometrů upravovaných sjezdovek všech obtížností – deset kilometrů černých, jednačtyřicet kilometrů červených, pětatřicet kilometrů modrých a – jak je ve Francii zvykem – i čtrnáct kilometrů zelených. To jsou ideální svahy pro naprosté začátečníky a malé děti, které zde můžete svěřit kvalifikovaným instruktorům a sami si zajezdit třeba na černé hned kousek vedle. To je jedna z největších předností střediska. Až na nejvyšší vrchol střediska Le Drouvet (přes dva a půl tisíce metrů) vás vyveze jedna ze tří kabinových lanovek. Dále jsou sjezdovky propojeny i sedmi sedačkami a osmnácti osobními vleky. Všechny svahy jsou navíc uměle zasněžované (včetně snowparku ve výšce dva tisíce metrů). Nemusíte mít tedy o sníh strach, zvláště ve vyšších polohách areálu. Jak už bylo řečeno, v Orcières si užijí hlavně rodiny – děti můžete s klidem ponechat v jednom s dětských koutků, Petite Ourse nebo Piou-Piou, kde se kromě spousty zábavy ve sněhu naučí i základy lyžování. Zkušenější lyžaři rozhodně nepohrdnou dlouhými carvingovými svahy nebo černým „padákem“ z Le Drouvetu.

Après-ski – severský život i relax v bazénu

A kam po lyžích? Orcières si pro vás připravilo nevšední zážitek v podobě horské vesničky Igloo Kanata, kde si můžete na chvíli vyzkoušet severský život a strávit zde noc v horské chatě. Děti i lyžováním unavené dospělé pak určitě potěší sportovní areál L´Espace Grand Ours, kde užijete vodní radovánky (bazén, tobogán, vířivky a vodotrysky s výhledem přímo na horské velikány) i relax v podobě sauny nebo páry. Můžete si zde i zabruslit nebo zahrát bowling, případně i zajít do kina. Výhodou je, že mnoho zdejších ubytovacích kapacit má vstup do tohoto centra v ceně pobytu. Nevýhodou střediska tedy zůstává klasický francouzský problém, a sice oku nelahodící architektura. Jistá neestetičnost je ale bohatě vyvážena službami, blízkostí nástupů na lanovky, ale i nabídkou večerního vyžití (i když ta není tak bohatá jako třeba v Trois Valées).

Ski mapa Orcières 1850

orcieres-1850-ski-mapa

Aktuální počasí a stav sněhu – Orcières 1850

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Orcières 1850

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *