Rubriky
lyžování Rakousko

Ischgl (Silvretta Arena) – ráj celebrit i špičkových lyžařů

lyžování Rakouko - Ischgl

Rakouské lyžařské středisko Ischgl leží v Západním Tyrolsku, nedaleko hranic se Švýcarskem. Cesta z dálničního sjezdu sem je dlouhá pouhých dvacet kilometrů, což ocení všichni, kdo se neradi potýkají se zasněženými silničkami. Co se týče kvality střediska, patří Ischgl k těm nejlepším – potkáte zde tedy nejen spoustu lyžařských nadšenců, ale i nejednu celebritu – a to jak z řad sportovců, tak i politiků a hvězd showbusinessu. Netěšte se tedy jen na lyžování, ale i spoustu polyžařské zábavy, ze které budete unaveni víc než z celého dne na svahu. Nevýhodou luxusu střediska pak mohou být vyšší ceny a také nabídka volných pokojů – některé hotely mají vyprodáno dlouho dopředu. Dobrá nadmořská výška areálu (pohybuje se mezi čtrnácti sty a skoro třemi tisíci metry) spolu s nejmodernější zasněžovací technikou zaručují ideální sněhové podmínky – zejména v horních částech areálu až do dubna.

Luxusní lyžování…

Na co se tedy můžete těšit? Tak zejména to bude neuvěřitelných 430 kilometrů sjezdovek v celém areálu a také fakt, že při lyžování můžete navštívit dvě země – nejen Rakousko, ale i Švýcarsko (středisko Samnaun), které leží doslova přes kopec a dojedete tam na lyžích. Na lyžařské fajnšmekry zde čeká osmatřicet kilometrů černých sjezdovek, přes sto třicet kilometrů červených a pětačtyřicet kilometrů modrých (ty nejlepší se nacházejí zejména ve střední oblasti na švýcarské straně pod Greitspitze). Nejlepší červené carvingové svahy najdete zase v sedle Idjoch, černé padáky si užijete na svazích Palinkopfu a rakouské straně Greitspitze, kde se nachází i sedmdesátiprocentní (!) svah a také jedenáctikilometrový sjezd. Nahoru vás vyvezou moderní přepravní zařízení, a sice pět kabin, dvacet tři sedaček a jedenáct osobních vleků. Jedna z lanovek v Samnaunu (pro 180 pasažérů) je světovým unikátem, první dvoupatrovou lanovkou. Samozřejmostí jsou zde tři dobře vybavené snowparky, lyžařské školy, noční lyžování, sáňkařské dráhy a samozřejmě mnoho barů a restaurací přímo na svazích. Netřeba snad už je zmiňovat i každodenní perfektní úpravu sjezdových tratí, přesně jak se na luxusní středisko patří.

…a luxusní zábava

Ta ke středisku takovéhoto formátu rozhodně patří. Středisko Ischgl je celosvětově proslulé polyžařskými večírky, můžete zvolit ale i klidnější atmosféru stylového baru nebo zajít na vynikající jídlo. Při troše štěstí možná přijedete v době konání každoročního koncertu některé z popových hvězd (pro ilustraci třeba Elton John, Tina Turner nebo Anastacia). Samozřejmostí pak je i široká nabídka dalších sportů – od procházek a běžkování, přes tenis a squash v hale, bruslení a bowling až po nabídku bazénu a wellness, posilovny nebo třeba paraglidingu. Pokud tedy máte chuť za svou zimní dovolenou utratit o něco více a potrpíte si na luxus, Ischgl je jasná volba.

Mapa lyžařského střediska Ischgl

ischgl-ski-mapa

Aktuální počasí a stav sněhu Ischgl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *