Rubriky
lyžování Francie

Méribel – srdce Tří francouzských údolí

lyžování Francie - Méribel

Francouzskou lyžařskou oblast Trois Vallées neboli Tři údolí není třeba nijak široce představovat. Minimálně podle názvu ji zná snad každý. Pro lyžařské fajnšmekry je synonymem skvělého lyžování se vším servisem, který k němu patří, ale také jisté masovosti (které se ovšem ve velkých střediscích těžko vyhneme). Méribel je jedním z těchto proslulých údolí, přesněji řečeno tím, které leží uprostřed tohoto lyžařského ráje v Savojských Alpách. Jeho součástí je i výše položený propojený areál Mottaret (1750 metrů nad mořem). Oba areály se mohou pyšnit spolupořádáním olympijských her v Albertville a pořádáním závodů Světového poháru.

Olympijské sjezdovky pro každého

Už výše zmíněná fakta jsou nepochybným důkazem, že lyžování v Méribel si užijete. Co vás tedy přesně čeká? Celkem sto padesát kilometrů sjezdových tratí, z nichž je patnáct kilometrů černých, devětačtyřicet kilometrů červených, třiašedesát modrých a třiadvacet kilometrů zelených. Už tato čísla napovídají, že i začátečníci si zde přijdou na své. Nároční a zdatní lyžaři by si zase neměli nechat ujít sjezdovou Combe Vallon s délkou necelé tři kilometey a převýšením 794 m nebo Les Bosses s délkou jednoho kilometru a převýšením 350 m. Na svahy vás vyveze patnáct kabin, sedmnáct sedačkových lanovek a osmnáct vleků. Díky výhodné středové poloze střediska vzhledem k celému areálu Trois Vallées to ale zdaleka nemusí být vše – při zakoupení skipasu pro celý areál si nabídku rozšíříte hned o dalších několik stovek kilometrů tratí. Vášniví lyžaři určitě ocení i nabídku večerního lyžování v ceně skipasu a snowboardisté zase kvalitní snowpark s half-pipe a mnoha dalšími překážkami, snowpark pro začátečníky a rodiče s dětmi zas zdejší cvičné svahy a dobré lyžařské školy.

Kam po lyžích – tradice i adrenalin

Nudit se nebudete samozřejmě ani po dni stráveném na lyžích. To ostatně v Trois Vallées nejde, ani kdybyste chtěli. Pro sportovce je zde široká nabídka běžeckých tratí, olympijský stadion ve městě, kde je možno bruslit, ale také si zaplavat v bazénu, zalézt na umělé stěně, zajít do posilovny nebo si zahrát squash či bowling. Středisko Méribel ale nabízí i mnoho outdoorových aktivit. Třeba výlet na sněžnicích, projížďka na sněžných skútrech, jízda se psím spřežením nebo třeba tradiční večerní sjezdy na lyžích s pochodněmi jako za starých časů. Pro adrenalinově založené jedince je připraven tandemový seskok na paraglidu. Vynechat byste neměli ani návštěvu jednoho ze zdejších barů a pochutnat si na něčem dobrém k jídlu nebo pití. Počítat se bohužel musí s trochu vyššími cenami služeb, ale to už ke středisku podobného formátu patří.

Mapa střediska Méribel

Aktuální počasí a stav sněhu Méribel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *