Rubriky
lyžování Itálie

Lavarone – malé velké středisko

lyžování Itálie - Lavarone

Italské lyžařské středisko Lavarone leží v západní části Dolomit, v lyžařské oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Nejnižší nadmořská výška střediska se pohybuje kolem jednoho tisíce metrů nad mořem, nejvyšší body pak přesahují patnáct set metrů. Lyžovat zde můžete v menším středisku nad městečkem Lavarone nebo využít poměrně rozsáhlý sousední areál Alpe di Folgaria. Areály bohužel nejsou propojeny, nicméně můžete využít neustále pendlujícího skibusu. Všechny tratě jsou ale zasněžované, takže o nedostatku sněhu nemůže být řeč. Kvůli nižší nadmořské výšce ale počítejte s jeho poněkud horší kvalitou v jarních měsících.

Rodinné lyžování pro děti zdarma

Pokud budeme počítat oba areály dohromady (tedy Lavarone a sousední propojené areály Folgaria a Fiorentini), čeká na vás slušných třiasedmdesát kilometrů sjezdovek. Konkrétně si zajezdíte na téměř šesti kilometrech černých, devětadvaceti červených a osmatřiceti kilometrech modrých sjezdovek. Nahoru vás vyvezou sedačkové lanovky a osobní vleky (třiadvacet vesměs moderních lanovek a sedmnáct vleků). Samotné Lavarone oplývá dvaceti kilometry sjezdovek převážně nízké obtížnosti. Zdejší dlouhé modré jsou ideální pro všechny, kteří s lyžováním začínají a na „líné“ odpolední jízdy, kdy už se nechceme namáhat. Ideální jsou samozřejmě i pro rodiny s dětmi, které se mohou vyvézt na cvičné svahy na pojízdných pásech. Pro pokročilé lyžaře jsou zde tři červené a jedna pěkná černá sjezdovka, vedoucí z nejvyšší hory areálu Monte Cucco, ležící nad horským průsmykem Passo Vezzena. O poznání více červených si můžete sjet v sousedním areálu Folfaria – třeba ty vyhlídkové z vrcholu Costa d’Arga (1850 metrů) v propojeném areálu Fiorentini. Opomenout byste neměli ani zdejší dlouhou černou nad Fondo Grande a nekonečné modré, vedoucí až k parkovišti areálu Folgaria. Pro snowboardisty jsou v areálu k dispozici čtyři menší snowparky. Ve Folgarii je v provozu lyžařská škola pro tělesně postižené, kterou jinde široko daleko nenajdete. Další výhodou je lyžování pro děti do dvanácti let zdarma.

Sport, restaurace i poznávání historie

Co se týče mimolyžařského vyžití, patří Lavarone mezi ta klidnější střediska. O místní více či méně typické podniky ochuzeni ale nebudete – ať už si budete chtít jen pochutnat na dobré večeři nebo popíjet až do pozdního večera. K dispozici jsou samozřejmě i některé zimní atrakce v podobě snowtubbingu, sáňkařské dráhy nebo možnosti zapůjčení sněžných skútrů. K dispozici je i místí sportovní centrum, bazén a také možnost zahrát si bowling. Sousední Folgaria je větší a nabízí tedy také více možností, kam po lyžích – více barů a restaurací, obchodů, ale také sportovního vyžití: můžete si zahrát tenis v kryté hale, zabruslit si na veřejném kluzišti nebo si zaplavat v krytém bazénu. Milovníci přírody a historie by si neměli nechat ujít prohlídku místních pevností z 1. světové války nedaleko hradu Castel Beseno, které jsou přístupné i na lyžích.

Ski mapa střediska Lavarone

lavarone-ski-mapa

Aktuální počasí a stav sněhu Lavarone

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *