Rubriky
lyžování Itálie

Livigno – italské lyžařské středisko

Italské lyžařské středisko Livigno je jedno z nejlepších lyžařských středisek v Evropě. Leží v nadmořské výšce od 1816 m.n.m. do 2900 m.n.m. v italských Dolomitech. Nachází se ve 12ti kilometrovém dlouhém údolí a je obklopeno národními parky Stelvio a Engadina, navíc leží v blízkosti vyhlášeného švýcarského lyžařského střediska St.Moritz.

Bezcelní zóna Evropské Unie

Příjemnou skutečností je také, že Livigno leží v bezcelní zóně Evropské Unie, proto v Livignu nakoupíte všechny věci mnohem levněji, než kdekoliv jinde, nejčastěji se kupují parfémy, alkohol a cigarety – jejich vývoz je však omezen (většinou jedna láhev alkoholu na jednu osobu nad 18 let). Turisté však rádi také kupují oblečení a hodinky, a také při tankování můžete ušetřit až 40% z běžné ceny.

Do střediska se dostanete jedině 10 kilometrů dlouhým tunelem Munt, který vede ze Švýcarska (a často se u něj tvoří dlouhé kolony).

11 kilometrů černých sjezdovek

Celkem je ve středisku 78 sjezdovek, z toho 12 černých (11 kilometrů), 37 červených (57 kilometrů) a 29 modrých (29 kilometrů) sjezdovek. Všechny trasy měří dohromady 115 kilometrů. Uměle zasněženo pak může být až 70% sjezdovek.

Pro běžkaře je zde upravováno celkem 40 kilometrů běžeckých tras.

Snowboardistům jsou k dispozici 2 snowparky s 36 sjezdovkami, 37 jumps a 2 tratěmi. Tyto snowparky jsou řazeny mezi nejdokonalejší a nejrozsáhlejší snowparky v celých Alpách.

Pro přepravu turistů je v provozu 16 kotevních vleků, 14 vícemístných sedačkových lanovek a 3 kabinkové lanovky. Všechny lanovky a vleky jsou schopné přepravit za hodinu až 47 000 lyžařů.

Po lyžování bruslit nebo do sauny

Středisko nabízí celou řadu aktivit po lyžování. Turisté mohou využít bruslení na kluzišti, navštívit krytý bazén a saunu, zajít si do jedné z mnoha restaurací, barů nebo klubů. Můžete také vyzkoušet jízdu na saních tažených koňským spřežením, jízdu na sněžných skútrech nebo lezení na umělé horolezecké stěně.

Lyžaři mohou také využít možnosti nočního lyžování, svahů s boulemi, lyžování ve volném terénu. Ti odvážnější mohou zkusit paragliding nebo skialpinismus.

Z Prahy je toto středisko lyžování v Itálii vzdáleno 700 kilometrů, z Brna 800 kilometrů.

Livigno on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v italském středisku Livigno —> počasí Livigno.

Ski mapa

Aktuální nabídka zájezdů – Livigno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *