Rubriky
lyžování Francie

Les Orres – francouzské lyžařské středisko

Lyžařské středisko Les Orres leží v Kottických Alpách ve Francii v nadmořské výšce od 1550m.n.m. do 2700m.n.m.. Je to nepříliš známé a malé středisko lyžování, vybaveno je však opravdu kvalitně. Pro toho, kdo touží po klidném a pohodovém pobytu a dobrém lyžování, je Les Orres tím pravým ořechovým.

Především středně těžké sjezdovky

Jsou zde všechny typy sjezdovek, převažují však spíše ty středně těžké. Nejtěžší je nejspíše černá závodní sjezdovka La Poustele, na které se jezdí i závody Světového poháru ve sjezdu. I když jsou zde skvělé podmínky pro freeride jízdu, je toto lyžování i snowboarding ve vyšších výškách zakázáno. Svahy jsou tu totiž velmi prudké a příkré, teprve až pod hranicí 1800 až 2000metrů se jejich příkrost zmenšuje. A freeride jízdu v těchto úsecích zvládnou i méně zkušení lyžaři. Pro malé děti je ve středisku v provozu sjezdovka pro sáňkování a pro malé snowboardisty i škola klouzání – do pěti let.

Veliké množství sjezdovek

Dohromady je zde 88 kilometrů sjezdovek rozdělených do 62 sjezdovek, z toho 15 modrých (30 kilometrů) 19 červených (49 kilometrů) a 3 černé (9 kilometrů) sjezdovky.

Pro běžkaře je upravováno 40 kilometrů běžkařských tratí. Snowboardisté mají k dispozici jeden snowpark. Na 60% procentech sjezdovek je možnost umělého zasněžení a díky tomu je zde tak jistota sněhu po celou sezónu, která trvá od konce listopadu do konce dubna.

Pro přepravu turistů je zde v provozu 8 sedačkových lanovek a 15 kotevních vleků. Kabinkové lanovky zde vůbec nejsou. Menší nevýhodou je starší a tím pádem i poněkud pomalejší přepravní zařízení. Dohromady jsou však lanovky a vleky schopny přepravit za hodinu až 20 000 osob.

Výlety na sněžnicích

Z po lyžařských aktivitách turisty potěší možnost sáňkování na sáňkařské dráze, výlety na sněžnicích, nebo návštěva jedné z několika restaurací a hospod.

Skipas Les Orres dospělého člověka přijde na jeden den na 27 EUR, na šest dní na 135 EUR.

Vzdálenost do toho střediska lyžování z Prahy je 1155 kilometrů, z Brna 1295 kilometrů.

Les Orres on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve francouzském středisku Les Orres —> počasí Les Orres.

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Les Orres

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *