Gstaad – švýcarské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Švýcarsko | Středa 13.Leden 2010 07:33

Gstaad - švýcarské lyžařské středisko

Lyžařské středisko Gstaad ležící v Bernských Alpách je malá vesnička nacházející se v nadmořské výšce 1050 m.n.m. Díky skvělým lyžařským podmínkám se Gstaad stalo světoznámým lyžařským střediskem, kam ráda zavítá nejedna známá osobnost. Celý areál se rozkládá ve výšce od 1000 m.n.m do 3000 m.n.m.

6 menších lyžařských středisek

V tomto rozhraní je šest menších středisek, do kterých je Gstaad rozdělen. Všechna střediska sice nejsou vzájemně propojena, ale mohou využívány v rámci jednoho skipasu.

Jsou zde tratě převážně středně těžké a lehké, které jsou vhodné zejména pro carving a freeride. Délka všech sjezdovek je 250 kilometrů, z toho 127 kilometrů modrých, 90 kilometrů červených a 40 kilometrů černých sjezdovek.

Placené okruhy pro běžkaře

Pro běžkaře je v Gstaad spousta možností k běhu na běžkách dokonce i na placených okruzích. Celkem je zde 63 kilometrů běžeckých tras.

Pro snowboardisty jsou zde na skvělé úrovni 4 snowparky. K dispozici je i trať pro psí střežení.

O přepravu lyžařů se stará 28 kotevních vleků, 15 kabinkových lanovek a 16 sedačkových vleků. Za hodinu jsou všechny vleky a lanovky schopny přepravit až 58 000 turistů.

Ledovec Les Diablerets

Nejvíce si zkušení lyžaři užijí ledovcového areálu Les Diablerets, kde je 25 kilometrů dlouhá trať, nebo 14 kilometrů dlouhý sjezd s převýšením 1700 metrů.

Centrem polyžařských aktivit a zábavy je samozřejmě přímo Gstaad. Kromě krytého bazénu, který je spojený s relaxačním centrem, zde můžete navštívit i kasino, snow golf na devítijamkovém hřišti, můžete si zasáňkovat na sáňkařské dráze nebo se jen tak projít po jedné z mnoha zasněžených tras pro pěší turistiku.

V okolí také stojí za návštěvu Château d’Oex, kde mají turisté možnost vyzkoušet si let horkovzdušným balónem. Cena skipasu na jeden je 62 CHF pro dospělého a na šest dní 297 CHF pro dospělého.

Z Prahy je toto středisko lyžování vzdáleno 890 kilometrů.