Rubriky
lyžování Švýcarsko

St. Moritz – švýcarské lyžařské středisko

St. Moritz - švýcarské lyžařské středisko

Lyžařské středisko St. Moritz leží nad údolím Engadin v nadmořské výšce kolem 1860m.n.m. ve švýcarských Alpách. St. Moritz je největší a prvotřídní lyžařské středisko ve Švýcarsku se skvěle udržovanými sjezdovkami. Celkem se lyžuje v devíti areálech, které jsou všechny navzájem propojeny skibusem. Přímo ze Svatého Mořice vedou vleky do největšího areálu oblasti Engadin Corviglia-Marguns.

Čeká na vás 350km sjezdovek a ledovec

Nejvýše položeným areálem je Corvatsch-Furtschellas, jehož součástí je i ledovec pod Piz Corvatsch ve výšce až 3303m.n.m. Další lahůdkou je pro lyžaře dvoukilometrový extrémní sjezd na sjezdovce Olympia v Corviglia nebo pětikilometrová Bernina v Diavolezza.

St. Moritz se pyšní celkem 350 kilometry tratí, které tvoří 88 sjezdovek. Z toho je 18 modrých, 61 červených a 9 černých sjezdovek. Uměle zasněžovaných je pak 20% sjezdovek.

K přepravě turistů je zde připraveno 27 vleků, 11 kabinkových lanovek a 18 sedačkových lanovek, které jsou všechny dohromady schopny přepravit až 65 000 lyžařů za hodinu.

Pro běžkaře je zde připraveno unikátních 180 kilometrů tratí, z nichž 150 kilometrů vede po zamrzlých jezerech.

Po lyžování na golf

V areálu se nachází i jeden snowpark a přírodní U-rampa. Nabídka po lyžařských aktivit je díky celosvětovému věhlasu střediska velmi kvalitní a široká. Ve středisku se nalézá bazén, několik hal, kde je možné zahrát si tenis, squash, golf nebo zajít do fitness. Součástí nabídky služeb je i v lyžařských střediscích méně obvyklá nabídka možností navštívit galerie, muzea a koncerty.

Kromě výše zmiňovaných aktivit je možné zajít se podívat na koňské dostihy, které se konají na zamrzlém jezeře, či zkusit jízdu v saních taženými koňmi. K dispozici je dokonce i zimní golfové hřiště. Je zde také možnost navštívit místní kasino nebo luxusní restaurace a kluby. Pro ty, kteří raději obdivují krajinu je zde pak připraveno 150 kilometrů zimních chodníků pro pěší výlety, nebo možnost sáňkování na sáňkařském svahu nebo možnost zkusit bobovou dráhu.

Lyžařská sezóna zde začíná na konci listopadu a trvá až do května.

Vzdálenost z Prahy do lyžařského střediska St. Moritz je 740 kilometrů a z Brna 800 kilometrů.

St. Moritz on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve švýcarském lyžařském středisku St. Moritz —> počasí St. Moritz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *