Rubriky
lyžování Švýcarsko

Samnaun – švýcarské lyžařské středisko

Lyžařské středisko Samnaun leží v nadmořské výšce od 1700 m.n.m. do 2900 m.n.m. ve východních Alpách ve Švýcarsku. Součástí tohoto střediska je lyžařský areál Silvretta Arena. Ve středisku Samnaun je 215 kilometrů sjezdových tratí, které jsou rozděleny do 38 kilometrů modrých, 132 kilometrů červených a 45 kilometrů černých sjezdovek.

Náročný sjezd Pardatschgrad

Za jednu z nejtěžších tratí je považován náročný sjezd Pardatschgrad s převýšením 1200 metrů a délkou 1,6 kilometru. V oblasti Höllenkar je možná freeride jízda. Ve středisku je možní i noční lyžování, a to na osvětlené sjezdovce Musella, která měří 0,4 kilometru a má barvu červené obtížnosti.

Pro běžkaře je zde udržováno 8 kilometrů běžkařských tratí. Nejdelší tratí je pět kilometrů dlouhá Talloipe; nejvýše položenou je pak Val Musauna, která vede do výšky až 1930 m.n.m.

Snowboardistům udělá jistě radost jeden z největších snowparků v Evropě, nacházející se v Idalp, který je dlouhý 1,1 kilometru, má více než 30 překážek a skoků, a je rozdělen na speciální zóny pro zkušené a pro začátečníky a děti.

K přepravě turistů je v provozu 12 kotevních vleků, 28 sedačkových vleků, 3 gondoly a 2 kabinkové lanovky. Všechny lanovky a vleky jsou schopny za hodinu přepravit až 79 000 osob.

V Samnaun vzniklo carvingové lyžování

Zajímavostí je, že právě v Samnaun vzniklo carvingové lyžování, takže zde ani nechybí široká nabídka tratí právě pro carving, navíc si můžete i vyzkoušet nejnovější modely carvingových lyží v testovacím centru v Alp Trida Sattel.

Středisko nabízí i velkou možnost polyžařských aktivit. Můžete si zajít do jedné z několika restaurací, kaváren, nočních barů, diskoték nebo do divadla. A kdo nebude mít dost sportu, může vyzkoušet rogalo, bruslařskou dráhu, jízdu v saních s koňským spřežením, projít se po více než 40ti kilometrech pěších tras nebo vyzkoušet sáňkařskou dráhu, kde je možné i noční sáňkování.

Menší nevýhodou mohou být vysoké ceny ubytování a služeb ve středisku, což však zcela nahrazuje exkluzivita tohoto střediska. Sezóna začíná na konci listopadu a končí na začátku května. Skipas pořídíte na jeden den pro dospělého za 28 EUR, na šest dní za 152 EUR.

Vzdálenost z Prahy do Samnaun je 667 kilometrů, z Brna je to 730 kilometrů.

Samnaun on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve švýcarském středisku Samnaun —> počasí Samnaun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *