Rubriky
PR

Zimní dovolená na horách nebo u moře?

Pokud se řekne zimní dovolená, většina z nás si představí sníh, led, hory, lyže a ostatní zimní radovánky. Velkým trendem posledních let ale je cestování za sluníčkem i v zimních měsících, existují totiž místa, kde jsou tropické teploty po celý rok a tak nic nebrání, abychom si vyrazili užívat teplého moře a prosluněných pláží i v zimě. Ti, kdo mají už dost Vánoc a Silvestra na blátě, což se v Česku stává pomalu tradicí, tak si mohou jet odpočinout a strávit tyto svátky v exotických zemích. Uniknout zimě a šedé obloze a jen si užívat slunce, ležet pod palmou s drinkem v ruce, nezní to jako ideální dovolená 2012?

Nejpopulárnější destinace

Ideálními destinacemi, kde je teplo a slunečno po celý rok jsou země ležící v tropickém nebo subtropickém pásmu, či prakticky kdekoliv na jižní polokouli. Pro nás ideálními destinacemi jsou Egypt, Tunis, ale i mnohem exotičtější země jako Thajsko, které je považováno za ráj na zemi, je zde typicky tropické klima a nejvhodnější doba pro návštěvu je právě od listopadu do března, jelikož přichází po období dešťů a vše je krásně zelené. Dalšími vhodnými destinacemi jsou Srí Lanka, kde je teplota po celý rok okolo 30°C a teplota vody 27°C, Mexiko, Bali, Kanárské ostrovy, Kapverdské ostrovy, Maledivy, Kuba, Dominikánská republika, Seychely, Venezuela nebo Spojené Arabské Emiráty, kde je právě nejideálnější počasí od září do května, dny jsou tu skoro výhradně slunečné a stále zde vane příjemný větřík od moře. Hlavní je nic nepodceňovat a řádně se na zimní dovolenou připravit. Do mnoha výše zmíněných zemí je nutné zdravotní očkování a také jsou velmi nezbytné kvalitní opalovací prostředky. Naše pokožka totiž není na tolik slunce v zimních měsících zvyklá.

Počet zájemců o zimní dovolenou v tropech každým rokem narůstá a není divu. Stačí si zvolit místo, termín a pak už jen vybírat z bohaté nabídky hotelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *