Jaké je lyžování ve Švýcarsku?

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Karolína Sedunková | Kategorie: lyžování Švýcarsko | Středa 25.Listopad 2009 11:39

dobrelyzovani_cz_foto_21

S blížící se zimou mnoho lidí řeší otázku jak a kde trávit vánoční svátky. Někdo míří do exotických destinací, jiní odjíždějí ze své vlasti do nejvýznamnějších a nejslavnějších lyžařských center světa. Pokud patříte do druhé skupiny, právě pro vás je ve Švýcarsku přichystáno mnoho atraktivních akcí a hlavně sportovních vyžití v mnoha místních Skiareálech.

Nejhornatější alpská země

V současné době je Švýcarsko považováno za nejhornatější alpskou zemi, čemuž také nasvědčuje fakt, že až 70% veškerého území pokrývají právě Alpy.  Zimní sezóna začíná na přelomu listopadu a prosince a obvykle končí až v období Velikonoc, kdy se sníh drží jen na vrcholcích nejvyšších hor. Právě v tomto časovém rozmezí navštěvují turisté z celého světa nejznámější švýcarská lyžařská střediska, která se mnohdy nacházejí 3 800 metrů nad mořem a která dělíme do 19 jednotlivých alpských pohoří, mezi které patří například Bernské Alpy, Walliské Alpy či Sankt Gallenské Alpy.

Švýcarské Skiareály zaručeně uspokojí jakkoli náročného lyžaře. Na celém území se nachází 5 400 km tratí, na kterých zažijete někdy i překvapivé zážitky. Za nejdelší  sjezdovku v celé Evropě je považováno švýcarské Les Portes du Soleil, které se jako jediné může pochlubit až 700 km dlouhými tratěmi.

Švýcarsko je drahé

V posledních několika letech je Švýcarsko méně oblíbené u turistů než Rakousko či Itálie. Pravděpodobně je to způsobeno vysokým finančním ohodnocením všech poskytovaných služeb. Jeden týden v horském městečku se může vyšplhat až na tisíce Eur. Avšak luxus, který se vám nabízí na sjezdovkách za tyto, poměrně vysoké ceny zaručeně stojí.