Rubriky
lyžování Rakousko

Warth a Schröcken – sněžný ráj v Rakousku

Warth a Schröcken - Rakousko

Lyžařské středisko WarthSchröcken leží ve Vorarlbersku, v nejzápadnějším cípu Rakouska. Pro nás je výhodná jeho poloha – z Prahy je to sem 560 kilometrů a cestu přes německo zvládnete za příjemných šest hodin. Z Brna je to už dál, a to o celých dvě stě kilometrů. Výhodná je i nadmořská výška areálu. Dolní stanice lanovek začínají na patnácti stech metrech a nejvyšší bod je ve dvou tisících metrech, na vrcholu Saloberkopf (2050 metrů nad mořem). Nemusíte mít tedy strach o množství ani kvalitu sněhu – lokalita je navíc každoročně obdařena jednou z nejbohatších sněhových nadílek v Rakousku (občas přesáhne i deset metrů).

Svahy pro začátečníky, dobré lyžaře i freeridery

Celkově si v areálu Warth – Schröcken zalyžujete na pěkných osmašedesáti kilometrech sjezdovek. Nejvíce je tu těch snadných, tedy modrých – přes třiatřicet kilometrů. červených je pak jednadvacet kilometrů a černých čtrnáct. Nejlepší a nejdelší černé (hned tři) se táhnou z vrcholu Saloberkopf až k dolní stanici lanovek. Červené sjezdovky ideální pro carving najdete zase na svazích sousedního Wartherhornu, v jehož horních partiích je i spousta pěkných modrých svahů nejen pro začátečníky. Nahoru vás vyveze dvanáct sedaček (čtyři z nich jsou moderní rychlé šestisedačky kryté „bublinou“) a čtyři osobní vleky. V areálu jsou také dva funparky pro snowboardisty a dva svahy, kde si můžete vyzkoušet lyžování v boulích. Pro děti je k dispozici dětský park s dětským vlekem a cvičným svahem a samozřejmě se službami lyžařské školy a také půjčovnou lyží a snowboardů. Na svahu můžete navštívit celkem šest horských chat s nabídkou posezení s občerstvením. Lokalita je ale vyhledávána nejen lyžaři, ale i horskými turisty, běžkaři, milovníky freeridu a skialpinisty, nemusíte si tedy brát s sebou jen sjezdovky.

Posezení v baru i nedaleký vodní svět

Co se týče nabídky après-ski, můžete navštívit jeden z mnoha příjemných barů v jednom z městeček Warth nebo Schröcken. A nebyli by to Rakušané, aby pro návštěvníky nepřipravili i nějakou tu akci přímo na svahu. Vždy jednu sobotu v měsíci je připraveno lyžování se speciální nabídkou v après-ski barech za poslechu největších hitů. S nabídkou dalších sportů a wellness je to už o něco horší. Nejbližší „vodní svět“ je v deset kilometrů vzdáleném Steegu, nicméně nabízí velký bazén, dětský svět a širokou nabídku wellness (tři druhy sauny, masáže, solárium nebo parní lázeň). Samotná střediska Warth a Schröcken jsou tedy spíše pro klidnější povahy, kterým stačí posezení v dobrém baru, a je klidnější a komornější alternativou nedalekého (a slavnějšího) St. Antonu.

Ski mapa Warth a Schröcken

Aktuální počasí a stav sněhu Warth a Schröcken

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *