Rubriky
lyžování Rakousko

Mölltaler Gletscher – rakouský ledovec, sníh po celý rok

lyžování Rakousko - Mölltaler

Mölltalský ledovec leží v rakouských Korutanech a je jediným ledovcem v této oblasti. Sahá až do výšky přes tři tisíce metrů a nabízí možnost téměř nepřetržitého celoročního lyžování. O zhoršené kvalitě sněhu tedy nemůže být řeč, a to prakticky ani v letních měsících. Ideální místo pro lyžařské nadšence a vůbec všechny, kteří si chtějí zalyžovat i v měsících, kdy to není úplně obvyklé. Ale samozřejmě – skvělé lyžování a především nádherné panoramatické výhledy na okolní zasněžené velikány nabízí zdejší lyžování i v běžné lyžařské sezoně. Příjemná je i vzdálenost oblasti – z Prahy i z Brna sem dorazíte po zhruba pětistech padesáti kilometrech.

Poloprázdné sjezdovky za příznivé ceny

Celkem si zde zalyžujete na padesáti kilometrech sjezdovek. Slušný podíl, celých devět kilometrů, zaujímají černé sjezdovky. Červených je třiadvacet kilometrů a modrých osmnáct. Nahoru vás vyvezou dvě kabinové lanovky, čtyři sedačky a tři osobní vleky. Do areálu vás z parkoviště doveze podzemní lanová dráha. Ze zdejšího nejvyššího vrcholu Schareck (3122 metrů nad mořem) vede pět sjezdovek všech obtížností – dvě černé, jedna červená a dvě modré, které můžeme při jejich šířce nazvat dálnicemi. Krásné carvingové svahy najdete i v dolních partiích skiareálu, stejně jako dva další černé padáky pro špičkové lyžaře. Snowboardisté se zase mohou vyřádit ve zdejším funparku s osmdesátimetrovou U-rampou a překážkami. Sjezdovky zde nejsou nikdy přeplněné, zvláště po sezoně. Další výhodou jsou na ledovec velmi příznivé ceny, a to jak skipasů, tak ubytování a služeb. A to mluvíme o středisku, které je jen o padesát kilometrů dále než masově navštěvovaný ledovec Kaprun. Ve střední části areálu najdete i skvělé místo k odpočinku a občerstvení – panoramatickou restauraci s velkou sluneční terasou a výhledem na Grossglockner, nejvyšší horu Rakouska.

Horské sporty i zábava v údolí

Oblast Mölltaler Gletscher je zaměřena především na opravdové milovníky lyžování. Vyrážejí sem tedy jak sjezdaři, tak i skialpinisté a milovníci freeridu. Tyto aktivity se zde tedy rozhodně vyplatí vyzkoušet, stejně jako výšlap po okolí na sněžnicích s horským vůdcem. Pokud nemáte na přílišné sportování náladu, vyzkoušejte místní stylové horské boudy přímo na svahu a ochutnejte stylové jídlo a pití (často se zde pořádají i různé kulinářské akce a ochutnávky). Dobré večerní vyžití nabízí i městečka v údolí pod ledovcem. Ze zdejších stylových hospůdek, barů a diskoték si vybere každý. Nedaleký Malnitz nabízí i všemožné sportovní vyžití jako squash či tenis v hale, krytý bazén nebo veřejné kluziště.

Ski mapa Mölltaler Gletscher

Aktuální počasí a stav sněhu Mölltaler Gletscher

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *