Rubriky
lyžování Slovensko

Vrátna – slovenské lyžařské středisko

Lyžařské středisko Vrátna leží v nadmořské výšce od 600 m.n.m. do 1709 m.n.m. Nachází se na úpatí Malé Fatry na Slovensku, v blízkosti Žiliny, kam jezdí každý den bezplatný skibus (v obou směrech). Středisko je rozděleno na 4 lokality – Paseky, Poludňovy Grúň, Chleb a Príslop.

Modré, červené a černé sjezdovky

Ve středisku je celkem 18 sjezdovek dlouhých dohromady 15 kilometrů. Tratě jsou rozděleny na 5,5 modrých (1400 metrů), 8 červených (7900 metrů) a 4,5 černých (5700 metrů) sjezdovek. Uměle zasněženo může být 7500 metrů sjezdovek, k dispozici má středisko 36 sněžných děl. Ve středisku je možné i večerní lyžování na tratích dlouhých dohromady 1200 metrů. Kromě toho je zde i možnost freeride jízdy, a to do výšky až 1709 m.n.m.

Nejdelší sjezdovka a s největším převýšením se nalézá v lokalitě Chleb. Její název je „Turistická“ a je dlouhá 3100 metrů a převýšení je 776 metrů.

Běžkaři mají k dispozici 22 kilometrů běžeckých tratí. Ve středisku Vrátna najdete i snowpark, a to v lokalitě Paseky.

Přes 10 000 osob za hodinu

K přepravě lyžařů je v provozu 13 vleků a 2 lanovky. Vleky a lanovky jsou dohromady schopny přepravit za jednu hodinu až 11 600 osob.

Speciálně pro děti je zde dětský park Kids Zone s náběhovým pásem SunKids v lokalitě Paseky.

Středisko nabízí i možnost vyzkoušet si snowkiting, což je sport, při kterém se využívá větru jako hnacího prostředku. Lyžař (potažmo snowboardista) používá k jízdě právě lyže či snowboard a kite (padák). Je možné nechat se vézt po rovných terénech, ale ti zkušení a adrenalinu holdující jistě využijí možnosti freeride jízdy i v ostřejších terénech.

Ve středisku Vrátna se nachází i lyžařská a snowboardová škola a půjčovna, již výše zmiňovaný dětský park, a ve výšce 1494 m.n.m. ve vrcholové stanici KLD Chleb se nalézá samoobslužná restaurace Panoráma

Hlavní sezóna zde začíná v polovině prosince a končí v polovině dubna.

Skipas v hlavní sezóně na jeden den pro dospělého lyžaře pořídíte za 22 EUR, na sedm dní za 129 EUR. Je možní samozřejmě uplatnit různé slevy pro děti do určitého věku, pro seniory, skupiny (nad 20 lidí) nebo pro studenty.

Dostupné služby v lyžařském středisku Vrátná

Vleky: 13
Lanovky: 2
Parkoviště u areálu: ano
Umělé zasněžování: ano
Půjčovna: ano
Lyžařská škola: ano
Noční lyžování: ne
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: 18

Ski mapa střediska Vrátna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *