Rubriky
lyžování Francie

Saint Gervais Mont-Blanc – francouzské lyžařské středisko

lyžování Francie - Mont-Blanc

Lyžařské středisko Saint Gervais Mont Blanc leží v nadmořské výšce od 1113 m.n.m. do 2353 m.n.m. Nachází se v těsném sousedství nejvyšší hory Evropy – Mont Blanc – na francouzské straně. Město proslavilo zejména objevení termálního pramene v 19. století, postupem času se však z města stalo i světoznámé lyžařské středisko.

Sjezdové tratě v Saint Gervais Mont-Blanc

Celkem je ve středisku 117 sjezdovek, které měří dohromady 235 kilometrů Tratě jsou rozděleny na 23 zelených, 37 modrých, 41 červených a 16 černých sjezdovek.

Nejtěžší sjezdovkou je zde černá Le Grand Chamois s převýšením 650 metrů. V Saint Gervais je pro běžkaře připraveno 18 kilometrů modrých a 12 kilometrů červených běžeckých tratí. Nejdelší tratí je Bettex/Culleron, která měří 11 kilometrů a je střední obtížnosti.

V okolních střediscích, se kterými je Saint Gervais propojeno skibusovou dopravou, najdete 4 snowparky s možností boardercross, jumps, halfpipe, slides atd.

K přepravě turistů je v provozu 26 kotvových vleků, 19 sedačkových lanovek, 5 gondol a 3 kabinkové lanovky. Všechny lanovky a vleky jsou schopny za jednu hodinu přepravit až 35 000 osob.

Hlavní sezóna zde začíná v polovině prosince a končí v polovině dubna.

Dvě propojená lyžařská střediska

Středisko Saint Gervais je vzájemně propojeno s dalším sousedním lyžařským střediskem Megeve, díky čemuž tak tato dvě střediska tvoří největší propojený areál v celé oblasti.

Po lyžování se určitě vyplatí návštěva místních termálních lázní. Kromě toho máte možnost také vyzkoušet crosscountry lyžování, paragliding, zahrát si curling, proletět se nad střediskem rogalem. Můžete si také zahrát tenis v tenisové hale, projet se v saních s koňským spřežením, zabruslit si na kluzišti nebo na bruslařské dráze. Kromě toho je v okolí střediska 50 kilometrů tras pro zimní pěší turistiku. Návštěvníkům je také k dispozici sáňkařská dráha dlouhá 400 metrů.

Za zábavou pak můžete zajít do jedné z několika restaurací, barů, nočních klubů, do kina či do divadla.

Z Prahy je toto středisko lyžování ve Francii vzdáleno 1066 kilometrů, z Brna je vzdáleno 1272 kilometrů.

Dostupné služby v lyžařském středisku Saint Gervais Mont-Blanc

Vleky: 31
Lanovky: 22
Parkoviště u areálu: ano
Umělé zasněžování: –
Půjčovna: –
Lyžařská škola: –
Noční lyžování: –
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: 117

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *