Rubriky
lyžování Itálie

Val Gardena – italské lyžařské středisko

lyžování Itálie - Val Gardena

Italské lyžařské středisko Val Gardena leží v západních Dolomitech, podstatě v samém srdci tohoto pohoří, nedaleko slavných horských velikánů, jakými jsou Sasso Lungo  a masivu Grupo di Sella. Středisko má však výhodnou pozici i vzhledem k dopravě – neleží daleko od Brennerské dálnice a při cestě sem není třeba zdolávat žádný horský pas (nehrozí tedy žádný dopravní kolaps ani při zhoršeném počasí.

Kvalitní a dlouhé sjezdovky

Co se týče sjezdovek, má Val Gardena (jako většina velkých italských středisek) rozhodně co nabídnout. Konkrétně je to přes sto sedmdesát kilometrů sjezdovek v rámci skiareálu Val Gardena. Pokud vám to nebude stačit, můžete si pořídit skipas Dolomiti Superski, který vám umožní lyžování na proslulé Sella Rondě, kterou můžeme považovat za synonymum lyžařského ráje s výběrem všech druhů sjezdovek. Navíc se tam dostanete na lyžích přímo z Val Gardeny. Ale zpět k našemu středisku. Vybírat si zde mohou všichni lyžaři, od začátečníků až po ty nejpokročilejší, a sice mezi padesáti modrými, sedmdesáti červenými a deseti černými sjezdovkami.

2500 metrů – výše se už nedostanete

Až do maximální výšky dvou a půl kilometrů vás vyvezou moderní a rychlá přepravní zařízení – konkrétně dvanáct kabin jednačtyřicet sedačkových lanovek a osmadvacet vleků. Pro začátečníky a na odpoledne je ideální největší evropská náhorní plošina Altopiano dello Sciliar se 60 kilometry širokých nenáročných sjezdovek, skvělých také pro carving. Dlouhé slunečné sjezdovky si zase vychutnáte na svazích vrcholu Severa. Můžete si také vyzkoušet trasu nejdelšího obřího slalomu v Dolomitech. Trošku ošizeni (na rozdíl od lyžařů) budou snowboardisté, i když i zde samozřejmě naleznou snowpark a řadu překážek pro boardercross. To vše je zasazeno do nádherné kulisy horských velikánů – je zaručeno, že výhledem z náhorní plošiny nebo některého z vrcholů budete ohromeni.

Zábava i po lyžování

Tři střediska zdejšího skiareálu – St. Ulrich (Ortisei), Wolkenstein (Selva di Gardena) a St. Christina (St. Cristina) nabízejí i mnoho polyžařské zábavy, odpočinku i sportu. Najdete tu mnoho restaurací s regionální i mezinárodní kuchyní, nespočet barů a jiných podniků, ale také třeba sport od bruslení přes squash, tenis, jízdu na koni až po návštěvu fitness a wellness center. Val Gardena je navíc centrem ladinské kultury, takže zde máte ideální možnost poznat tento malý národ, jeho kulturu a jazyk.

Nevýhodou střediska může být o něco větší cenová náročnost, ale ruku na srdce: kdo by si rád nepřiplatil za pobyt v několikanásobném vítězi anket o nejlepší lyžařské středisko na světě a rodišti mnoha známých italských reprezentantů v alpském lyžování?

Dostupné služby ve Val Gardena

Vleky: 29
Lanovky: 56
Parkoviště u areálu:
Umělé zasněžování:
Půjčovna:
Lyžařská škola:
Noční lyžování:
Občerstvení:
Počet sjezdovek:

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Val Gardena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *