Rubriky
lyžování Rakousko

Sölden – rakouské lyžařské středisko

lyžování Rakousko - Sölden

Lyžařské středisko Sölden leží v Ötztalských alpách, tedy v jižní části Rakouska u italských hranic. Samotný skiareál je součástí známé Ötztalské lyžařské arény, která je proslulá pořádáním počátečních závodů Světového poháru. Celý areál zahrnuje tři střediska (Sölden, Hochsölden a Zwieselstein), která dohromady oplývají více než sto padesáti kilometry sjezdovek a také třeba lákavou nabídkou pro skialpinisty.

Ötztalských alpách mnoho vrcholů překračuje hranici tří tisíc metrů nad mořem, takže ve většině případů budete mít i jistotu množství a kvality sněhu, a to i v jarních měsících. Navíc máte z celého Rakouska největší šanci na dobré počasí – podle studie rakouských meteorologů je v tomto údolí (kde leží i Sölden) v rámci Rakouska nejvíce slunečných dnů za rok.

12 černých sjezdovek

V celém středisku je dvanáct černých sjezdovek pro opravdové sportovní nadšence (včetně těch, kde se jezdí Světový pohár), dále třicet jedna červených a šestnáct modrých: ty jsou položeny nad vrcholem lanovky Hochsölden a je z nich krásný výhled na okolní hory. Lanovky a vleky v tomto nejvýše položeném rakouském středisku jsou rovněž velmi kvalitní (jako ostatně všude, kde se Světový pohár jezdí). Těšit se můžete na osm kabinových lanovek, osmnáct rychlých sedačkových lanovek a třicet čtyři osobních vleků. Supermoderně se můžete svézt na třítisícový vrchol Geislachkogel, a to v roce 2009 vystavěnou gondolovou lanovkou. Zdejší svahy jsou vhodné pro všechny lyžaře od začátečníků až po experty, vyhledávající černé závodní sjezdovky. Milovníci dlouhých sjezdovek si užijí na dvanáctikilometrové Schwarze Schneid, jedné z nejdelších v Rakousku. Sölden je jako dělané i pro carvingové nadšence a také pro freeridery, kteří si přijdou na své na volných neupravených svazích kolem sjezdovek. Funparky nad Söldenem i v Obergurglu – Hochgurglu a Obstacles Funpark v sedle Giggijoch zase potěší snowboardisty a freeridery. Pokud se rozhodnete vyměnit sjezdovky za běžky, můžete využít perfektně upravené běžecké stopy.

Bohatý večerní život

Ve středisku Sölden na vás čeká ale i bohatý večerní život v podobě nespočtu restaurací a barů, srovnatelný s rakouskými středisky zvučných jmen, jako třeba Kitzbühel nebo Ischgl. Polyžařskou relaxaci zase nabídne zdejší Freizeit Arena s bazény, tobogány a wellness centrem, kterou rozhodně ocení i vaše děti. Sölden je zkrátka dovolená pro všechny ve středisku, které má vše, co k němu patří. Jedinou větší nevýhodou zůstává tedy jen vyšší cena a také větší vzdálenost od České repuliky.

Dostupné služby v Sölden

Vleky: 8
Lanovky: 26
Parkoviště u areálu:
Umělé zasněžování:
Půjčovna:
Lyžařská škola:
Noční lyžování:
Občerstvení:
Počet sjezdovek:

Ski mapa areálu Sölden

soelden-skimap

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *