Rubriky
lyžování Rakousko

Sternstein Lifte – rakouské lyžařské středisko

lyžování Rakousko - Sternstein Lifte

Malé rakouské lyžařské středisko Sternstein Lifte se nachází nedaleko městečka Bad Leonfelden v Horním Rakousku. Velkou výhodou je jeho vzdálenost od českých hranic – leží jen asi deset minut cesty od hraničního přechodu studánky. Je to ideální místo k navštívení pro lyžaře trávící svoji lyžařskou dovolenou v novém areálu na Lipně a chtějí si zalyžovat i v Rakousku, a to aniž by museli absolvovat dalekou cestu nebo sáhnout hlouběji do kapsy – jednodenní čipová permanentka pro dospělého zde stojí něco málo přes dvacet eur.

Ve Sternstein Lifte si zalyžují začátečníci, ale i pokročilý

Zdejší lyžařské tratě jsou vhodné pro všechny lyžaře –  tedy od začátečníků až po pokročilé a na své si zde přijdou i vyznavači snowboardingu. Středisko potěší i běžkaře, a to jak svými upravovanými běžeckými tratěmi, které se táhnou do kruhu kolem celého střediska, tak i malou vzdáleností od českých hranic – zdatnější běžci na lyžích si mohou Čech udělat celodenní výlet s cílem třeba právě zde. Pokud si nevezete běžky vlastní, rádi vám je zde zapůjčí a poradí s výběrem trasy vašeho výletu.

Ale vraťme se ke sjezdovkám: jsou zde k dispozici tři od středně těžké po lehkou náročnost, které se rozkládají na dlouhých svazích hory Sternstein. Celkově jsou zde čtyři kilometry sjezdovek, konkrétně dva kilometry modrých a rovněž dva kilometry červených. nevýhodou je absence černé nebo prudší červené sjezdovky. Nahoru se můžete vyvézt třemi způsoby: Kabinkovou lanovkou Sternstein Express, dvousedačkovou lanovkou nebo osobním vlekem. Celý areál je osazen sněžnými děly, které zaručují sníh od prosince do konce března či dubna. K dispozici je i soukromá lyžařská škola, a cvičný svah pro začátečníky z řad dětí, pro které je tu vystavěn speciální malý areál, kde se naučí lyžovat formou hry a naprosto bez starostí.

Aktivity po lyžování

Pokud si budete chtít po lyžování zajít posedět, nabízí se několik stylových podniků, třeba horská restaurace Waldschenke, kde můžete ochutnat místní speciality. Pokud vyhledáváte čilý noční život, nebude Sternstein nic pro vás, ale pro ty z vás, kteří se těší především na klid a pohodu je Sternstein Lifte právě pro vás – malé příjemné středisko s přátelskou atmosférou, které se báječně hodí především pro rodiny s malými dětmi.

Dostupné služby v Sternstein Lifte

Vleky: 2

Lanovky: 1

Parkoviště u areálu:

Umělé zasněžování:

Půjčovna:

Lyžařská škola:

Noční lyžování:

Občerstvení:

Počet sjezdovek:

O středisku Sternstein jinde

Sternstein – informace na webu Lipno.cz

Ski mapa areálu Sternstein

sternstein-skimap		

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *