Rubriky
PR

Užijte si zimu a lyžování ve Špindlerově Mlýně!

Máte nějaký bezva tip na oblíbené horské středisko? My ano! Jedná se o Špindlerův Mlýn, ležící v oblasti Krkonoše, kam se turisté hrnou již desítky let za skvělými možnostmi lyžování a za jinými druhy zimního aktivního odpočinku.

Lyžování Špindlerův Mlýn

Obecně je známo, že ve Špindlerově Mlýně se dočkáte kvalitních služeb a skvěle upravovaných sjezdových tratí. Skiareál Špindlerův Mlýn má k dispozici pět lanových drah a jedenáct lyžařských vleků. Připravené jsou sjezdařské trati o různé náročnosti a také okolo sto kilometrů běžkařských tratí, které se upravují denně. Velmi oblíbené jsou například kratší běžecké trati do deseti kilometrů: Svatý Petr – Krásná Pláň, Krásná Pláň – Struhadla, nebo ze skiareálu Horní Mísečky – Medvědín.

Jestliže si chcete svátečně zalyžovat a nemáte lyžařské vybavení, zdejší půjčovny vám poskytnou k využití nejen lyže, ale i sjezdové hole, boty na lyžování, carvingové komplety, sety na snowboard, helmy a jiné potřeby.

Rádi byste si užívali zimních sportů déle než na víkend, ale bojíte se vysokých cen za hotely? Možná vás překvapí, že i levné ubytování Špindlerův Mlýn se dá sehnat a určitě nejde o nějakou zapadlou chaloupku vzdálenou od civilizace. Někdy je lepší si ubytování zařídit s dostatečným předstihem, protože se zde konají i známé akce jako Světový pohár žen v alpském lyžování.

Zimní zábava pro malé a velké návštěvníky

Lyžování není jedinou náplní volného času na horách. Vydejte se na horskou túru, nebo si dopřejte vybavení dvou moderních snowparků. Pro snowboardisty jsou zde připraveny Big Air skok s odrazy dvou velikostí, strojově upravovaná U-rampa a crossová trať. Na Špindlerově Boudě – Malý Šišák začíná sáňkařská dráha o délce necelých čtyř kilometrů. Dráha pro sáňky končí u Bílého Labe na Dívčích Lávkách. Kromě denních jízd se můžete pustit i do nočních, které probíhají od 18 do 20 hodin a dráhu najdete plně osvětlenou. Sáňkaři si na startu zapůjčí sáňky a mohou se rozjet. Jízdu mohou absolvovat děti do šesti let v doprovodu jednoho u rodičů. Jinak může na sáňky jen jedna osoba.

>Dále si užijete spoustu legrace při snowtubingu, při jízdě na sněžné rolbě, sněžných skútrech, nebo na psím spřežení – musheringu. Kromě Skiareálu Špindlerův Mlýn fungují areály na lyžování Svatý Petr s mnoha sportovními akcemi a snowparkem, Medvědín s lanovou dráhou, Horní Mísečky pro rodiny s dětmi nebo Hromovka.

Co vám ještě chybí k pořádné sněhové nadílce? Nejspíše nějaké skvělé ubytování, abyste nemuseli jet hned večer domů. Vyzkoušet můžete hotel nebo penzion Špindlerův Mlýn. K dispozici jsou soukromé domky a chalupy k pronajmutí, ale to připadá v úvahu jen tehdy, pokud nechcete, aby vám jiní připravovali jídlo a uklízeli pokoj, zatímco se bavíte při lyžování, snowboardingu nebo procházkách zimní horskou krajinou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *