Rubriky
lyžování Slovensko

Vernár – Studničky

lyžování Slovensko - Studničky

Slovenské lyžařské středisko Vernár-Studničky se nachází v těsné blízkosti stejnojmenné obce na rozhraní Nízkých Tater a Slovenského ráje, zhruba dvacet kilometrů od Popradu.

Z Brna sem dorazíte po cestě dlouhé 350 kilometrů, z Prahy by to pak bylo ještě o dvě stě kilometrů dále. Středisko je tedy vhodné spíše pro návštěvníky z Moravy, i když i tak je jeho nevýhodou velká vzdálenost ve spojení s malou rozlohou areálu. Ideální je tedy spíše pro milovníky turistiky a běžeckého lyžování, kteří chtějí svou dovolenou ve Slovenském ráji okořenit trochou toho sjezdového lyžování.

Sjezdovky pro začátečníky a rodiny

Celkem je zde pouhých dvanáct set metrů sjezdovek. Lyžuje se zde na třech sjezdových tratích, z nichž dvě modré mají po dvou stech a tří stech metrech (a převýšení třicet, respektive čtyřicet výškových metrů). Červená sjezdovka je dlouhá sedm set padesát metrů a disponuje převýšením necelých dvě stě výškových metrů. Nahoru (až do výšky téměř tisíc metr

ů nad mořem) vás vyvezou tři osobní vleky o celkové přepravní kapacitě 1800 osob za hodinu. Sjezdovky jsou denně upravovány a nabízejí lyžování především pro rodiny s malými dětmi a úplné začátečníky, kteří chtějí zvládnout základy lyžování na cvičném svahu v klidném komorním středisku za dobré ceny jak skipasů, tak ubytování.

Celý areál je uměle zasněžován moderním zasněžovacím systémem. Na své si přijdou i příznivci běžeckého lyžování a zimní turistiky v krásné přírodě Slovenského ráje. V areálu najdete také půjčovnu lyžařské výstroje, bufet a v těsné blízkosti i parkoviště. Pokud jste ubytovaní ve Vernáru a chcete zažít trochu větší lyžařské dobrodružství, můžete se vydat do jednoho ze středisek ve Vysokých Tatrách, vzdálených asi čtyřicet kilometrů.

Mnoho turistických i kulturních cílů v okolí

Svou zdejší zimní dovolenou můžete spojit s poznáváním zdejšího kraje. Samozná vesnice Vernár je zajímavá svou dlouhou historií (první zmínky o ní pocházejí z konce třináctého století) a dodnes zachovalými folklorními zvyky.

Za návštěvu určitě stojí o Dobšínská ľadová jaskyňa, součást světového přírodního dědictví UNESCO, která byla svého času první a jedinou elektricky osvětlenou jeskyní v Evropě. Za návštěvu určitě stojí i nedaleké město Poprad, kulturní a administrativní centrum podtatranského regionu. Bez příležitosti nezůstanou ani ti, kteří si chtějí pochutnat na nějaké zdejší specialitě a milovníci tradic.

Ski mapa střediska Vernár – Studničky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *