Rubriky
PR

Turistika v ČR

Česká republika nabízí mnoho míst, která můžete zdolávat po svých. V zimě na lyžování potřebujete lyže a další lyžařskou výstroj, bez které se při lyžování neobejdete. V létě pro pohodlnou chůzi po krásách naší vlasti zase potřebujete speciální obuv.

Treková obuv je na pěší turistiku po České republice nejvhodnější. Vaše investice bude z počátku do takové obuvi vyšší, ale máte jistotu, že vám tato obuv vydrží velice dlouho a chůze pro vás bude pohodlná.

Místa vhodná pro pěší turistiku

Lednice, která je v okrese Břeclav nabízí turistům obrovský areál. Zámek Lednice byl přebudován v duchu novogotiky, stojí za navštívení, ale pro vás jako turisty bude zajímavější procházka k minaretu.

Boubínský prales se nachází na Šumavě a v ruce 1858 byl vyhlášen národní přírodní rezervací. Do samotného boubínského pralesa se bohužel nepodíváte, protože je oplocen kvůli zvěři. Po cestě k pralesu se můžete pokochat boubínským jezírkem, navštívit horu Boubín a vylézt na Boubínskou rozhlednu, která je 21 metrů vysoká.

Skalní město Adršpach nabízí svým návštěvníkům obrovské množství skal, které stojí za prohlédnutí. V oblasti je i několik skal, které mají svůj název. Třeba Starostová a starosta, Gilotina nebo Homole cukru.

Nádherné je i České Švýcarsko, ve kterém musíte navštívit Pravčickou bránu, která je největší přirozenou skalní bránou na našem kontinentu. Brána dosahuje opravdu obrovských rozměrů, rozpětí oblouku u dna je 26,5 metrů. Samotný otvor je vysoký 16 metrů, šířka brány 7-8 metrů a na nejužším místě brána měří 3 metry.

Dnešní článek nabídl malou ochutnávku, která turistická místa v České republice stojí za navštívení. Aby váš výlet byl pohodlný, je potřeba myslet na kvalitní pohodlnou trekovou obuv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *